Burmistrz Osaki: w czasie epidemii zakupy powinni robić mężczyźni, zajmuje im to mniej czasu niż kobietom

Autor:
ads/kab
Źródło:
CNN, PAP

Ichiro Matsui, burmistrz japońskiego miasta Osaka, stwierdził, że na zakupy w czasie epidemii powinni chodzić mężczyźni, bo kobietom zajmuje to więcej czasu. - Mężczyźni szybko biorą z półek to, co mają kupić i nie zostają długo w sklepie. Dzięki temu unikają kontaktu z innymi osobami - stwierdził. Część Japończyków skrytykowała jego słowa w mediach społecznościowych.

W Osace od 7 kwietnia obowiązuje stan wyjątkowy. Burmistrz Ichiro Matsui zarekomendował, by do supermarketów wpuszczano ograniczoną liczbę osób jednocześnie. Zaapelował do mieszkańców, by ograniczyli wyjścia do sklepów i robili zakupy raz na kilka dni. Zaproponował, żeby osoby urodzone w miesiącach parzystych chodziły po zakupy tylko w dni parzyste, a urodzone w miesiącach nieparzystych - w dni nieparzyste.

Burmistrz na konferencji prasowej w czwartek stwierdził też, że to mężczyźni powinni robić zakupy w trakcie epidemii, bo "kobiety potrzebują więcej czasu na zrobienie zakupów, oglądają różne produkty i porównują je, by wybrać najlepszą opcję".

- A mężczyźni szybko biorą z pólek to, co mają kupić i nie zostają długo w sklepie. Dzięki temu unikają kontaktu z innymi osobami - dodał Matsui.

Koronawirus w JaponiiShutterstock

"Ludzie, którzy nie wiedzą nic o normalnym codziennym życiu, nie powinni komentować"

Część użytkowników mediów społecznościowych zarzuciła burmistrzowi seksizm. Między innymi znana japońska dziennikarka Shoko Egawa, którą cytuje CNN, skrytykowała Matsuiego i napisała na Twitterze, że "ludzie, którzy nie wiedzą nic o normalnym codziennym życiu, nie powinni komentować".

Inni internauci twierdzili, że burmistrz nie ma racji, bo to właśnie kobiety potrzebują mniej czasu w sklepie. "Szybciej podejmują decyzje w czasie zakupów i nie marnują czasu na znalezienie alejek z produktami, których potrzebują" - napisał jeden z internautów, cytowany przez Reutersa.

Koronawirus w Japonii

Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia w Japonii przekroczyła w piątek 12 300. Ponad 300 z tych osób zmarło.

Autor:ads/kab

Źródło: CNN, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości