Czytaj także: Wyszli na balkony i bili brawo. Lekarzom>>>
W sobotę i niedzielę wielu Hiszpanów wyszło na balkony, by podziękować lekarzom, pielęgniarkom i innym pracownikom służby zdrowia za ciężką pracę w walce z chorobą COVID-19. Akcja odbywała się pod hasłem #AplausoSanitario (hiszp. “brawa dla ochrony zdrowia”).
Chcesz pomóc? "Zostań w domu"
Pracownicy największego szpitala na Minorce - hiszpańskiej wyspie w archipelagu Balearów - nagrali film w odpowiedzi na aplauz mieszkańców. Na nagraniu kilku z nich trzymało kartki, na których napisali: "Słyszeliśmy was, jak bijecie brawo z balkonów. To było bardzo poruszające. Jesteśmy w tym wszystkim razem i jesteśmy gotowi dać z siebie wszystko". Pokazując do kamery kartki z podziękowaniami, zachęcali też do #QuédateEnCasa - czyli "zostania w domu". Na koniec sami klaskali.