Grecja wprowadza dodatkowe restrykcje. W związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem

Autor:
js
Źródło:
Reuters

Grecja wprowadza od czwartku nowe obostrzenia pandemiczne w sektorze hotelarsko-gastronomicznym. Decyzja zapadła w związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem. We wtorek w kraju odnotowano ponad 21,6 tysiąca zakażeń, ponad dwukrotnie więcej niż dzień wcześniej.

Greckie władze zdecydowały się przyspieszyć wprowadzenie zaplanowanych na początek stycznia dodatkowych restrykcji. Decyzja zapadła dzień po tym, gdy w kraju potwierdzono 21 657 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To ponad dwukrotnie więcej niż odnotowano w poniedziałek.

Według władz, wariant omikron koronawirusa, który jest wysoce zaraźliwy, wydaje się dominować w społeczeństwie zaledwie miesiąc po wykryciu pierwszego zakażenia.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Zgodnie z nowymi obostrzeniami bary, kluby nocne i restauracje będą zamykane o północy, z wyjątkiem sylwestra, kiedy będą mogły być otwarte do godziny 2 w nocy. W lokalach nie będzie można puszczać muzyki.

Minister zdrowia Thanos Plevris powiedział na konferencji prasowej, że jeśli te obostrzenia zostaną zastosowane, "pozwolą od połowy stycznia wrócić do normalnego życia".

W zeszłym tygodniu władze Grecji wprowadziły obowiązek noszenia maseczek na otwartej przestrzeni oraz zakaz organizacji uroczystości świątecznych i noworocznych w miejscach publicznych.

Autor:js

Źródło: Reuters

Pozostałe wiadomości