Coraz więcej zakażonych w Pekinie. Wraca kwarantanna

TVN24 | Świat

Autor:
asty/kab
Źródło:
PAP

Narodowa Komisja Zdrowia Chin poinformowała w środę o wykryciu 44 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Wśród nich 31 nowych infekcji potwierdzono w Pekinie. W związku z tym 30 obszarów mieszkalnych poddanych jest 21-dniowej kwarantannie.

W stolicy Chin dzień wcześniej informowano o 27 nowych zakażeniach koronawirusem. Środowy raport oznacza zatem większy dobowy wzrost infekcji, które wykryto w ubiegłym tygodniu w południowo-zachodniej dzielnicy Fengtai, na spożywczym rynku Xinfadi. W sumie w ostatnich dniach odnotowano 137 zakażeń w stolicy Chin, w której wcześniej przez prawie dwa miesiące nie stwierdzono ani jednej nowej infekcji.

W związku z tym 30 obszarów mieszkalnych poddanych jest 21-dniowej kwarantannie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Osoby zaklasyfikowane do grupy wysokiego ryzyka, na przykład bliscy osób zakażonych, nie mogą opuszczać miasta - podały we wtorek miejscowe media, cytując miejskich urzędników. Wstrzymano również możliwość wyjazdu z miasta taksówkami i zawieszono niektóre połączenia autobusowe do pobliskich prowincji Hebei i Szantung.

Spośród 13 pozostałych przypadków ze środowego raportu 11 dotyczy osób, które przyjechały do Chin z zagranicy. Chińskie służby medyczne stwierdziły także 11 nowych bezobjawowych przypadków zakażenia koronawirusem, które nie są zaliczane do bilansu osób zainfekowanych, dopóki nie wystąpią objawy choroby.

Wirus na deskach do cięcia mięsa

Nowe ognisko koronawirusa wykryto kilka dni temu w Pekinie na rynku Xinfadi w południowo-zachodniej dzielnicy Fengtai, gdzie sprzedawane jest mięso, ryby i warzywa. Lokalne media podały, że wirus został odkryty na deskach używanych do cięcia mięsa importowanego łososia.

KORONAWIRUS – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

Odkrycie to spowodowało odizolowanie 11 obszarów mieszkalnych w okolicy i zamknięcie dziewięciu szkół i przedszkoli. Sytuację wokół rynku próbują opanować setki policjantów, a burmistrz Pekinu odłożył na późniejszy termin powrót uczniów do szkół podstawowych oraz zawiesił wszystkie wydarzenia sportowe.

Autor:asty/kab

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: