Kolejny próg zakażeń przekroczony w Belgii i w Holandii. "Rzeczywista liczba infekcji prawdopodobnie wyższa"

Autor:
mjz//rzw
Źródło:
PAP

Liczba zakażonych koronawirusem w Holandii przekroczyła w niedzielę 10 tysięcy - podał tamtejszy Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego i Środowiska. Ponad 10 tysięcy przypadków zakażeń odnotowano także w Belgii.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

W publikowanym codziennie raporcie holenderski Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego i Środowiska (RIVM) przekazał, że liczba zakażeń wzrosła w ciągu doby o 1104, czyli do 10 866. W tym samym okresie zmarły 132 zakażone osoby. Od początku epidemii w tym kraju zarejestrowano dotąd 771 zmarłych pacjentów zakażonych koronawirusem. "Podobnie jak w poprzednich dniach liczba hospitalizowanych pacjentów i zgonów rośnie, lecz wolniej, niż można by się spodziewać bez wprowadzenia nadzwyczajnych środków" - ocenił RIVM. Ze względu na to, że w kraju na obecność koronawirusa testowane są głównie osoby w ciężkim stanie i członkowie personelu służby zdrowia, rzeczywista liczba infekcji jest prawdopodobnie wyższa - zastrzegł instytut.

W Belgii w ciągu ostatniej doby zmarło 78 osób

Ponad dziesięć tysięcy zakażeń potwierdzono także w Belgii. Według danych, jakie w niedzielę opublikowało centrum kryzysowe ds. COVID-19, w ciągu 24 godzin z powodu koronawirusa zmarło 78 osób. 1702 testów dało pozytywny wynik, łącznie w Belgii odnotowano zatem 10 836 osób zakażonych.

"Liczba przypadków na naszym terytorium stale rośnie, tendencja ta będzie jeszcze bardziej widoczna w nadchodzących dniach. Liczba osób hospitalizowanych również będzie rosła" - napisała tamtejsza Federalna Agencja ds. Zdrowia Publicznego (SPF). Powodem wyższego odczytu liczby zakażonych jest nie tylko rozprzestrzenianie się wirusa, ale też zwiększenie zdolności do przeprowadzania testów - wyjaśniono.

Ponad cztery tysiące osób trafiło w Belgii do szpitala w związku z koronawirusem

Łącznie w Belgii hospitalizowanych jest 4 138 pacjentów, przy czym 629 trafiło do szpitali w ciągu ostatniej doby. 867 osób przebywa na oddziałach intensywnej terapii, a 78 trafiło tam ciągu ostatnich 24 godzin. Od 15 marca 1 359 osób zostało uznanych za wyleczonych i mogło opuścić szpitale - od soboty liczba ta zwiększyła się o 296 pacjentów. Z 1702 nowych przypadków, 906 odnotowano we Flandrii, 691 w Walonii i 85 w Brukseli. Nie ma informacji o miejscu zamieszkania 20 osób. Dotychczas zdecydowana większość zmarłych w Belgii na COVID-19 to osoby powyżej 65. roku życia.

Autor:mjz//rzw

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości