Korea Południowa, Seul. Potężny pożar na górze Inwang. Spłonął obszar o powierzchni 21 boisk piłkarskich

Źródło:
"Korea Times", PAP

Na szczycie góry Inwang w centrum Seulu w niedzielę wybuchł potężny pożar. Strażakom przez ponad 20 godzin nie udało się opanować ognia. Obecnie trwa dogaszanie płomieni. Z zagrożonego obszaru ewakuowano około 120 osób - informuje portal dziennika "Korea Times", powołując się na lokalne władze.

Ogień na górze Inwang, która jest popularnym celem pieszych wędrówek, pojawił się około południa w niedzielę czasu lokalnego (nad ranem w niedzielę w Polsce) i gwałtownie rozszerzył z powodu silnych wiatrów. Ewakuowano około 120 osób. Jak dotąd nie odnotowano ofiar śmiertelnych ani rannych w wyniku pożaru - przekazały władze Seulu.

Spłonęło 15 hektarów lasów

Główny pożar został ugaszony około godziny 17 w niedzielę, ale strażacy wciąż mieli trudności z dogaszaniem tlących się, pomniejszych płomieni pomimo trwającej całą noc akcji gaśniczej. Do poniedziałkowego poranku zdołano ugasić 98 procent pożaru - poinformowały miejscowe władze, cytowane przez agencję Yonhap.

Rząd szacuje, że ogień strawił około 15 hektarów terenów zalesionych, co odpowiada powierzchni 21 boisk piłkarskich. 

Policja i straż pożarna zamierzają wszcząć dochodzenie w sprawie przyczyny pożaru, gdy uda się go opanować. Nie wykluczają podpalenia.

Autorka/Autor:momo/adso

Źródło: "Korea Times", PAP