Kerry miał wypadek na rowerze. Helikopterem przewieźli go do szpitala


Sekretarz stanu USA John Kerry miał wypadek na rowerze w górskim Scionzier na wschodzie Francji, przy granicy ze Szwajcarią. Doznał urazu i został przetransportowany do szpitala w Genewie - powiadomił w niedzielę jego rzecznik John Kirby. Stan polityka jest stabilny.

- Sekretarz stanu Kerry jest w stabilnym stanie i najpewniej doznał urazu nogi. Nie stracił przytomności - dodał rzecznik. Szef amerykańskiej dyplomacji został przetransportowany śmigłowcem medycznym do szpitala uniwersyteckiego w Genewie, gdzie przechodzi badania.

Amerykański sekretarz stanu złamał kość udową w prawej nodze, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo i spodziewane jest pełne wyzdrowienie - sprecyzował jego rzecznik.

John Kerry miał spotkać się w Madrycie z przedstawicielami hiszpańskich władz, a w Paryżu miał wziąć udział w międzynarodowej konferencji poświęconej walce z Państwem Islamskim (IS). Obydwie wizyty zostały odwołane.

Relaks po negocjacjach

Scionzier to górska miejscowość w regionie Rodan-Alpy, w departamencie Górna Sabaudia na wschodzie Francji. Do wypadku doszło ok. 40 km na południowy wschód od szwajcarskiej granicy. W wolnym czasie podczas swych dyplomatycznych podróży John Kerry często jeździ na rowerze. W sobotę w Genewie toczył rozmowy z irańskim ministrem spraw zagranicznych Mohammadem Dżawadem Zarifem, starając się usunąć przeszkody na drodze do ostatecznego porozumienia nuklearnego światowych mocarstw z Iranem.

Z wypadku szefa amerykańskiej dyplomacji zażartował ambasador USA Stephen Mull, który napisał na Twitterze, że planuje wycieczkę rowerową z Koszalina do Świnoujścia i ma nadzieję, że podróż odbędzie się bez wypadków.

Autor: dln / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości