Szczątki Titana powróciły na brzeg. Pierwsze zdjęcia fragmentów znalezionych na dnie Atlantyku

Źródło:
BBC

W środę opublikowano pierwsze zdjęcia szczątków statku podwodnego Titan, który uległ katastrofie. Zmiażdżone w wyniku implozji elementy jednostki wyładowano na brzeg w kanadyjskim porcie. Trwa śledztwo w sprawie przyczyn tragedii.

Po czterodniowej akcji poszukiwawczej straż przybrzeżna poinformowała 22 czerwca o odnalezieniu w pobliżu wraku Titanica szczątków łodzi podwodnej Titan. Ustalono, że uległa ona "katastrofalnej implozji", w wyniku której została całkowicie zniszczona, a pięć osób, które znajdowało się na pokładzie, zginęło.

CZYTAJ WIĘCEJ: To oni zginęli na pokładzie Titana

CZYTAJ WIĘCEJ: "Błagam o zachowanie wszelkiej ostrożności". BBC: szef OceanGate lekceważył ostrzeżenia

Szczątki Titana powróciły na brzeg

W środę w porcie St John w Kanadzie ze statku Horizon Arctic wyładowano fragmenty wraku Titana, które znaleziono w głębinach Atlantyku. Na opublikowanych zdjęciach widać metalowe części zniszczonej jednostki przykryte plandekami. Resztki Titana zostały następnie zapakowane na ciężarówki przy pomocy dźwigu.

Do tej pory udało się znaleźć pięć głównych elementów Titana, które znajdowały się na dnie Atlantyku niedaleko wraku Titanica.

Konstrukcja Titana obejmowała dwie tytanowe zaślepki i umieszczony pomiędzy nimi cylinder z włókna węglowego - przypomina BBC. Jak dodaje, przetransportowane na brzeg szczątki statku zawierały obie zaślepki oraz iluminator - wodoszczelne okno umieszczone na statku - a także nogi do lądowania i wnękę na sprzęt.

Amerykańska straż przybrzeżna wszczęła dochodzenie w sprawie przyczyn katastrofy, które ma ustalić, co spowodowało implozję statku. Agencja wyda następnie zalecenia, by zapobiec podobnym tragediom w przyszłości.

Autorka/Autor:momo/kg

Źródło: BBC