Amerykańskie samoloty i okręt koalicyjny zestrzeliły pięć dronów szturmowych Huti na Morzu Czerwonym

Źródło:
PAP

Centralne Dowództwo USA (CENTCOM) poinformowało, że 27 lutego amerykańskie samoloty i okręt koalicji zestrzeliły na Morzu Czerwonym pięć dronów szturmowych lecących z terytorium Jemenu. We wtorek dpa podała, że niemiecka fregata "Hessen", biorąca udział w unijnej misji wojskowej Aspides zestrzeliła tego dnia dwa drony Huti.

Centralne dowództwo USA (CENTCOM) poinformowało, że we wtorek amerykańskie samoloty i okręt koalicji zestrzeliły na Morzu Czerwonym pięć jednokierunkowych dronów szturmowych, które pochodziły z obszarów kontrolowanych przez Huti w Jemenie.

Drony "stanowiły bezpośrednie zagrożenie dla statków handlowych, amerykańskiej marynarki wojennej i okrętów koalicyjnych w regionie" – stwierdził CENTCOM w środowym oświadczeniu.

We wtorek dpa podała, że niemiecka fregata "Hessen", biorąca udział w unijnej misji wojskowej Aspides zestrzeliła dwa drony Huti.

Huti atakują statki na Morzu Czerwonym

W środę Centrum operacji handlu morskiego Wielkiej Brytanii (UKMTO), które nadzoruje żeglugę na Bliskim Wschodzie, poinformowało, że Huti zaatakowali rakietą masowiec pływający pod banderą Wysp Marschala, będący własnością Grecji.

Rakieta eksplodowała kilka mil od dziobu statku. "Załoga i statek uznane są za bezpieczne i płyną do następnego portu" - oznajmiło UKMTO.

Autorka/Autor:asty//mrz

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: defense.gov

Tagi:
Raporty: