Słynny japoński twórca komiksów Kazuki Takahashi znaleziony martwy przez straż przybrzeżną

Źródło:
BBC
Interwencja japońskiej straży przybrzeżnej. Wideo archiwalne
Interwencja japońskiej straży przybrzeżnej. Wideo archiwalne
Reuters Archive
Interwencja japońskiej straży przybrzeżnej. Wideo archiwalneReuters Archive

Kazuki Takahashi, którego popularna seria komiksów "Yu-Gi-Oh!" stała się globalną marką obejmującą programy telewizyjne, serial anime i grę karcianą, został znaleziony martwy w morzu w pobliżu Okinawy. "Jesteśmy zszokowani i zasmuceni, słysząc o nagłym odejściu Kazuki Takashiego" - przekazano w komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych "Yu-Gi-Oh!".

60-letni Kazuki Takahashi zginął w trakcie wycieczki w pobliżu Okinawy - poinformowała japońska straż przybrzeżna, która znalazła ciało popularnego twórcy komiksów.

Mężczyzna został znaleziony u wybrzeży w masce podwodnej, płetwach i z rurką służącą do oddychania pod wodą - poinformował urzędnik miasta Nago. - Badamy sprawę pod kątem możliwego wypadku, jak i popełnienia przestępstwa - powiedział.

"Jesteśmy zszokowani i zasmuceni"

Takahashi został znaleziony około 300 metrów od brzegu - przekazał japoński publiczny nadawca NHK.

"Jesteśmy zszokowani i zasmuceni, słysząc o nagłym odejściu Kazuki Takashiego" - przekazano w komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych "Yu-Gi-Oh!".

Takahashi stworzył kultową serię "Yu-Gi-Oh!"

Komiks "Yu-Gi-Oh!" - opowiadający historię zafascynowanego grami karcianymi nastolatka, w którego wciela się dusza egipskiego faraona - był publikowany w japońskim magazynie z komiksami w latach 1996-2004. Na jego podstawie powstał serial anime.

W 1999 roku seria "Yu-Gi-Oh!" zyskała oszałamiającą popularność także dzięki sprzedaży kart z postaciami. Producent Konami sprzedał ponad 22 miliardy kart, a seria z czasem rozrosła się o gry wideo, książki, zabawki i figurki.

Autorka/Autor:asty//now

Źródło: BBC

Źródło zdjęcia głównego: Reuters Archive