"Czas chronić psy". Wielotysięczne manifestacje w Hiszpanii

Autor:
pqv
Źródło:
PAP

W niedzielę w całej Hiszpanii odbyły się wielotysięczne manifestacje, których uczestnicy domagali się ochrony prawnej dla psów używanych podczas polowań, głównie chartów.

Organizujący wydarzenie ruch obywatelski "Nie dla polowań" (NAC) sprecyzował, że w niedzielne popołudnie marsze obrońców psów odbyły się w ponad 40 miastach, w tym w Barcelonie, Madrycie, Sewilli i Walencji.

Wielu uczestników demonstracji przybyło na protesty z transparentami, na których widniały m.in. hasła: "Żądamy prawa chroniącego charty i inne rasy!", "Czas chronić psy", "Nie uciszycie nas!".

Głównym żądaniem protestujących jest postulat objęcia ochroną ras psów myśliwskich w nowej ustawie dotyczącej praw zwierząt, nad którą trwają prace w hiszpańskim parlamencie.

- Charty i inne psy myśliwskie często porzucane są po zakończeniu sezonu łowieckiego. Czas zacząć zwalczać to przykre zjawisko - powiedział rzecznik prasowy NAC David Rubio. Dodał, że tylko w 2021 roku właściciele psów w Hiszpanii porzucili blisko 170 tys. swoich pupilów.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pqv

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości