TVN24 | Świat

"Jeden z głównych europejskich capo handlujących heroiną" zatrzymany w Madrycie

TVN24 | Świat

Autor:
momo/kab
Źródło:
PAP

W trakcie operacji pod kryptonimem "Nessun Dorma" hiszpańska policja zatrzymała w środę w Madrycie jednego z największych handlarzy narkotyków w Europie. Mężczyzna przybył do Hiszpanii z Holandii, aby sfinalizować sprzedaż dużego ładunku heroiny. Służby ujęły także część członków grupy, którą kierował i skonfiskowały 26 kilogramów narkotyków.

Jak poinformowała komenda główna krajowej policji w Madrycie (Policia Nacional), oprócz bossa mafijnego zatrzymano ośmiu członków kierowanej przez niego organizacji przestępczej. Są oni obywatelami Turcji, Bułgarii, Rumunii oraz Hiszpanii.

Jak wynika z policyjnego komunikatu, zatrzymany to "jeden z głównych europejskich capo handlujących heroiną", a jego grupa dostarczała narkotyki do licznych państw Europy. Mężczyzna, który na co dzień rezydował w Rotterdamie, regularnie krążył między Holandią, Hiszpanią oraz Turcją.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Heroina ukryta w cemencie i piasku

W ramach akcji funkcjonariusze przejęli ładunek 26 kg heroiny ukryty w paczkach cementu i piasku, ponad 31 tysięcy euro w gotówce, pięć samochodów oraz 20 telefonów komórkowych.

Madrycka policja skonfiskowała 26 kilogramów heroinyPolicia Nacional

Do przejęcia ładunku narkotyków i zatrzymania większości członków grupy doszło na terenie jednego z magazynów w mieście Alovera, w prowincji Guadalajara, na północny wschód od Madrytu.

Operacja przeciwko międzynarodowej mafii narkotykowej ruszyła w 2019 roku W trakcie dochodzenia inspektorzy natrafili na dobrze zorganizowaną grupę dostarczającą regularnie, zazwyczaj raz w tygodniu, duże transporty heroiny do Hiszpanii. Śledczy szacują, że była ona w stanie przemycić w ciągu miesiąca 100 kilogramów tego narkotyku.

Autor:momo/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Policia Nacional