TVN24 | Świat

Wypadek w elektrowni atomowej w Hiszpanii. Jedna osoba nie żyje

TVN24 | Świat

Autor:
mart\mtom
Źródło:
PAP
Asco w Hiszpanii
Google MapsAsco w Hiszpanii

W wypadku w elektrowni atomowej w katalońskim Asco, w północno-wschodniej Hiszpanii, zginęła jedna osoba. Trzech pracowników tego zakładu zostało rannych. Wypadek wewnątrz elektrowni atomowej "nie doprowadził do wzrostu radioaktywności".

Ze wstępnego dochodzenia wynika, że bezpośrednią przyczyną środowego wypadku w elektrowni atomowej w Asco było rozszczelnienie się izolacji przeciwpożarowej, z której uwolnił się dwutlenek węgla. Śledczy dodali, że defekt systemu chroniącego przed ogniem doprowadził do wybuchu pożaru.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Ofiarą śmiertelną zdarzenia jest 46-letni strażak, który był zatrudniony na terenie elektrowni. Według służb medycznych Katalonii osoby, które odniosły obrażenia w efekcie zdarzenia, zostały przewiezione do szpitala w gminie Mora d'Ebre. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Trzy osoby, które zostały przetransportowane do szpitala, to według komunikatu służb pracownicy znajdujący się w pobliżu miejsca pojawienia się ognia. Doznali oni niewydolności oddechowej wskutek wdychania dymu.

Elektrownia atomowa w AscoShutterstock

Nie ma wzrostu radioaktywności

Z informacji przekazanych przez straż pożarną wynika, że wypadek wewnątrz elektrowni atomowej "nie doprowadził do wzrostu radioaktywności".

Służby ratownicze podały, że w gaszeniu pożaru wzięło udział siedem zastępów straży pożarnej z prowincji Tarragona. Sprecyzowały, że zdarzenie jest na wstępnym etapie śledztwa traktowane jako wypadek przy pracy.

Autor:mart\mtom

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock