Izraelska armia: zintensyfikujemy ataki na Strefę Gazy

Źródło:
PAP

Izraelska armia zintensyfikuje ataki na Strefę Gazy w ramach przygotowań do kolejnego etapu wojny z Hamasem - zapowiedział w sobotę wieczorem rzecznik Sił Obronnych Izraela (IDF), kontradmirał Daniel Hagari.

Zapytany o możliwą inwazję lądową na Strefę Gazy, rzecznik izraelskiej armii kontradmirał Daniel Hagari powiedział dziennikarzom w sobotę wieczorem, że izraelskie oddziały starają się stworzyć najpierw optymalne warunki do jej przeprowadzenia. - Zintensyfikujemy nasze ataki, aby zminimalizować zagrożenia dla naszych sił w kolejnych etapach wojny. Zamierzamy nasilić ataki od dzisiaj - powiedział Hagari, cytowany przez AP.

Portal inews.24 cytuje natomiast przemowę Daniela Hagariego wygłoszoną w sobotę do żołnierzy z Brygady Golani: - Wejdziemy do Strefy Gazy, aby wykonać operacyjną i profesjonalną misję. Aby zniszczyć działaczy Hamasu i jego infrastrukturę, mając w pamięci, w naszych umysłach obrazy (...) z szabatu dwa tygodnie temu - mówił.

Czytaj również: Uwolnione Amerykanki wrócą do domu. "Robimy wielką imprezę, wycałujemy i wyściskamy was"

- Gaza jest złożona (...), wróg przygotowuje tam wiele rzeczy, ale my również przygotowujemy się na niego. Musicie zabrać ze sobą wszystkie umiejętności, jakich nauczyliście się w Izraelskich Siłach Obrony, być odważni (...) bardzo zdeterminowani (...) To przyniesie zwycięstwo. Wasz profesjonalizm zadecyduje o wyniku. Naprawdę w was wierzę, jestem z was bardzo dumny, to jest siła i z tą siłą zwyciężycie - dodał Hagari.

- Gaza jest gęsto zaludniona, przygotowują się na nas, ale my również przygotowujemy się na nich - stwierdził. Brygada Golani, znana również jako 1. Brygada, to elitarny oddział taktyczny piechoty zmechanizowanej Sił Obronnych Izraela.

Izrael jak na razie ogranicza się do ataków rakietowych i bombardowań

Władze Izraela wielokrotnie apelowały do cywilów mieszkających w Strefie Gazy o opuszczenie tego terytorium. Ma to na celu ograniczenie strat w ludności cywilnej w przypadku wejścia sił zbrojnych Izraela do strefy drogą lądową. Jak dotąd Izrael w odwecie za atak Hamasu ogranicza się do ostrzałów rakietowych i bombardowań. Oficjalne dane mówią, że jak dotąd zginęło w ich wyniku ponad 4300 mieszkańców enklawy. Liczba zabitych Izraelczyków w trwającym od 7 października konflikcie zbliża się do 1,5 tys.

Autorka/Autor:ks/tr

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: