Karol III dziękuje za wsparcie. "Byliśmy głęboko poruszeni"

Autor:
lukl/kab
Źródło:
PAP

Król Wielkiej Brytanii Karol III podziękował za wsparcie i kondolencje, które po śmierci Elżbiety II płynęły z całego świata. "Chciałem skorzystać z tej okazji, aby powiedzieć 'dziękuję' wszystkim tym niezliczonym osobom, które były takim wsparciem i pociechą dla mojej rodziny i dla mnie w tym czasie żałoby" - napisał monarcha.

"W ciągu ostatnich dziesięciu dni moja żona i ja byliśmy tak głęboko poruszeni wieloma kondolencjami i wsparciem, które otrzymaliśmy z tego kraju i z całego świata. W Londynie, Edynburgu, Hillsborough (zamek pod Belfastem) i Cardiff byliśmy w niezmierzony sposób poruszeni tymi wszystkimi, którzy zadali sobie trud, aby przyjść i złożyć wyrazy szacunku dla trwającej przez całe życie służby mojej drogiej matki, zmarłej Królowej" - napisał Karol III w opublikowanym w niedzielę wieczorem oświadczeniu.

"W czasie, gdy wszyscy przygotowujemy się do ostatniego pożegnania, chciałem po prostu skorzystać z tej okazji, aby powiedzieć dziękuję wszystkim tym niezliczonym osobom, które były takim wsparciem i pociechą dla mojej rodziny i dla mnie w tym czasie żałoby" - dodał.

W poniedziałek pogrzeb

Nabożeństwo pogrzebowe Elżbiety II zacznie się w poniedziałek o godzinie 12 w Opactwie Westminsterskim, po czym trumna z jej ciałem zostanie przewieziona do kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze i tam złożona do grobu.

Pogrzeb Elżbiety II. Harmonogram uroczystości

Elżbieta II zmarła 8 września na zamku Balmoral w Szkocji w wieku 96 lat. Na brytyjskim tronie zasiadała przez 70 lat.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:lukl/kab

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości