TVN24 | Świat

"Polski zabójca ukrywa się w Szwajcarii". Tamtejsze media ostrzegają przed poszukiwanym Olgierdem Michalskim

TVN24 | Świat

Autor:
SZJ//rzw
Źródło:
tvn24.pl, Blick, 20 minuten
TVN24 Jest areszt poszukiwawczy dla Olgierda Michalskiego

W szwajcarskich mediach pojawiły się artykuły ostrzegające, że Olgierd Michalski może ukrywać się tam przed policją. Mężczyzna jest poszukiwany przez polską policję w związku z podejrzeniem o śmiertelne pobicie Dominika Sikory.

W piątek o Olgierdzie Michalskim, podejrzewanym o śmiertelne pobicie Dominika Sikory przed klubem w centrum Poznania, napisały dzienniki "Blick" oraz "20 minuten". To dwie największe gazety w Szwajcarii, ukazujące się w kilkuset tysiącach egzemplarzy. Szwajcarscy dziennikarze opisują okoliczności pobicia zapaśnika Dominika Sikory w nocy z 25 na 26 stycznia przed klubem na Starym Rynku w Poznaniu, którego miał się dopuścić Olgierd Michalski.

Nagranie ze śmiertelnego pobicia zapaśnika>>>

Zaraz po tym zdarzeniu Michalski uciekł z Polski. We wtorek tvn24.pl podał, że mężczyzna może ukrywać się u swojej partnerki w Szwajcarii. Rzecznik wielkopolskiej policji przyznał, że śledczy sprawdzają ten trop. 

Szwajcarskie media o poszukiwanym Polaku

Dziennikarz "20 minuten" próbował dopytać Federalny Urząd Bezpieczeństwa w Bernie, który odpowiada za międzynarodową współpracę prawną, o szczegóły poszukiwań Olgierda Michalskiego w Szwajcarii. Urzędnicy zasłonili się tajemnicą i odmówili przekazania jakichkolwiek szczegółów.

Dziennikarz "Blicka" przypomniał, że tragicznie zmarły Dominik Sikora był również zawodnikiem niemieckiego klubu zapaśniczego KFC Lipsk. Polski zapaśnik walczył w niemieckiej drużynie od trzech lat. "Cały klub KFC w Lipsku jest głęboko wstrząśnięty" - napisali przedstawiciele klubu na swoim profilu na Facebooku. 

Dominik Sikora zmarł w szpitalu po pobiciu w jednym z klubów w PoznaniuFB - KS Sobieski Poznań

Areszt poszukiwawczy wobec podejrzanego o pobicie

W czwartek Sąd Rejonowy Poznań-Stare Miasto zastosował wobec Olgierda Michalskiego tymczasowy areszt poszukiwawczy.

Areszt poszukiwawczy to inaczej postanowienie o tymczasowym aresztowaniu ukrywającej się osoby podejrzanej. W przypadku zatrzymania, podejrzanego przewozi się na jego podstawie do sądu rejonowego, w którym prowadzone jest przeciw niemu postępowanie.

Dopiero po rozpoczęciu procedury aresztu poszukiwawczego możliwe jest wystawienie listu gończego za poszukiwanym.

Autor:SZJ//rzw

Źródło: tvn24.pl, Blick, 20 minuten

Źródło zdjęcia głównego: Blick, 20 minuten