Trop w sprawie poszukiwanego po śmiertelnym pobiciu zapaśnika prowadzi do Szwajcarii

Autor:
Szymon
Jadczak
Źródło:
tvn24.pl
Poszukiwany Olgierd Michalski
Poszukiwany Olgierd MichalskiTVN24
wideo 2/3
TVN24Poszukiwany Olgierd Michalski

Ukrywający się przed policją Olgierd Michalski prawdopodobnie przebywa w Szwajcarii, gdzie wyjechał zaraz po śmiertelnym pobiciu poznańskiego zapaśnika Dominika Sikory. Michalski może ukrywać się u swojej dziewczyny - wynika z informacji tvn24.pl. Policja sprawdza ten trop.

Olgierd Michalski jest poszukiwany po tym, jak w nocy z 25 na 26 stycznia miał uderzyć przed jednym z klubów na Starym Rynku w Poznaniu Dominika Sikorę. Zapaśnik jednego z poznańskich klubów sportowych upadł po ciosie na ziemię. Po kilku dniach zmarł w szpitalu w wyniku obrażeń głowy.

W internecie pojawiło się nagranie z monitoringu, na którym widać moment pobicia Sikory. Po kilku dniach od zdarzenia śledczy poinformowali, że osobą, która ma związek ze śmiertelnym pobiciem zapaśnika jest 42-letni Olgierd Michalski. Policja wystąpiła o wystawienie za Michalskim listu gończego. Mężczyzna prawdopodobnie wyjechał z Polski zaraz po pobiciu. Z informacji tvn24.pl wynika, że uciekł do Szwajcarii, gdzie ma przebywać jego partnerka. - Policjanci mają wiedzę o takim fakcie, dlatego wystąpiliśmy o wydanie listu gończego za mężczyzną - mówi Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Policja poszukuje Olgierda MichalskiegoKWP Poznań

Jak informowała poznańska "Gazeta Wyborcza", Michalski oprócz stania na bramkach w poznańskich klubach nocnych był też trenerem personalnym w jednej z poznańskich siłowni. W 2017 roku, podczas próby zatrzymania przez policję, po tym, jak został namierzony w czasie wybijania szyb w samochodach na jednej z poznańskich ulic, Michalski wyrwał policjantowi broń i oddał kilka strzałów, które w trakcie szarpaniny trafiły w ziemię.

Według informacji tvn24.pl Michalski był powiązany ze środowiskiem poznańskich pseudokibiców, brał udział w organizowanych przez nich ustawkach, czyli walkach z kibolami innych klubów.

Autor:Szymon Jadczak

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Wielkopolska policja

Pozostałe wiadomości