Sześciu Izraelczyków aresztowanych na Cyprze. Oskarżeni o zbiorowy gwałt na 20-letniej kobiecie

Autor:
asty//mm
Źródło:
PAP
Policja na Cyprze. Wideo archiwalne
Policja na Cyprze. Wideo archiwalne
Reuters Archive
Reuters ArchivePolicja na Cyprze. Wideo archiwalne

Na Cyprze doszło do aresztowania sześciu obywateli Izraela pod zarzutem gwałtu zbiorowego na 20-letniej Brytyjce - poinformował izraelski resort dyplomacji. Izraelskie media zwracają uwagę, że to kolejne oskarżenie o grupowe przestępstwo seksualne popełnione przez Izraelczyków w tym kraju.

Izraelskie MSZ poinformowało w poniedziałek, że na Cyprze aresztowano sześciu obywateli Izraela, którzy są podejrzani o gwałt zbiorowy na 20-letniej Brytyjce. Ofiara powiadomiła w niedzielę cypryjskie władze, że została zgwałcona przez sześciu mężczyzn w swoim hotelu w mieście Famagusta - podał portal Times of Israel.

Domniemani napastnicy, sześciu Izraelczyków w wieku od 19 do 20 lat, zostali natychmiast zatrzymani przez policję i w poniedziałek stawili się przed sądem rejonowym w Paralimni, który zdecydował o aresztowaniu ich na osiem dni pod zarzutem gwałtu. Cypryjska Agencja Informacyjna podała, że zatrzymania nastąpiły po tym, gdy policja uzyskała zeznania świadków potwierdzające zarzuty.

Informacja o aresztowaniach na Cyprze pojawiła się w czasie, gdy premier Benjamin Netanjahu składał oficjalną wizytę w tym kraju.

Oskarżenie o grupowe przestępstwo seksualne

Izraelskie media zwracają uwagę, że to kolejne oskarżenie o grupowe przestępstwo seksualne popełnione przez Izraelczyków na Cyprze. W 2022 roku inna Brytyjka wygrała apelację w sprawie unieważnienia wyroku skazującego ją za "kłamstwo" na temat zbiorowego gwałtu przez 12 izraelskich turystów w wieku od 15 do 22 lat podczas wakacji na Cyprze w 2019 roku. Kobieta miała wówczas 18 lat.

Times of Israel przypomina, że wówczas, po powrocie do Izraela bez postawienia zarzutów, byli witani jak bohaterowie, przy czym, jak zauważa izraelski portal, nie zaprzeczali, że mieli stosunki seksualne z tą kobietą. Twierdzili natomiast, że odbywały się one za obopólną zgodą.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty//mm

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Reuters Archive