Ciężkie walki w Donbasie. Zginęło 150 rebeliantów, "zniszczono sześć punktów oporu"


Podczas ciężkich walk ukraińskich sił rządowych z prorosyjskimi separatystami na wschodzie Ukrainy zginęło co najmniej 150 rebeliantów oraz dwaj żołnierze - poinformował w piątek rzecznik sztabu ukraińskich sił antyterrorystycznych.

Na skutek ostrzału artyleryjskiego i ataków lotniczych sił rządowych zniszczono sześć punktów oporu separatystów, a wieś Mikołaiwka w obwodzie donieckim została całkowicie otoczona przez ukraińskie oddziały - poinformował Ołeksij Dmytraszkiwskyj w Kijowie. Siły rządowe kontrolują też drogę łączącą miasta Charków i Rostów - dodał.

Na skutek walk zginęło co najmniej 150 rebeliantów. Życie stracili też dwaj ukraińscy żołnierze, a czterech zostało rannych.

Operacja antyterrorystyczna

W poniedziałek wieczorem przestało obowiązywać przedłużone zawieszenie broni w obwodzie donieckim i ługańskim na wschodzie Ukrainy. Wznowiona została operacja antyterrorystyczna mająca zakończyć działania separatystów.

W ostatnim czasie Rosja opowiedziała się za negocjacjami pokojowymi w czterostronnych rozmowach z Ukrainą, Francją i Niemcami. Strony rozmów zaapelowały o "zwołanie do 5 lipca grupy kontaktowej w celu wypracowania obustronnego i bezwarunkowego porozumienia w sprawie trwałego zawieszenia broni".

[object Object]
Jacek Czaputowicz o szczycie czwórki normandzkiej w Paryżutvn24
wideo 2/23

Autor: pk//gak/kwoj / Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: