Deklaracja w sprawie kluczowych projektów legislacyjnych na przyszły rok podpisana

Autor:
tas
Źródło:
PAP

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli, premier Słowenii Janez Jansza w imieniu prezydencji Rady, a także szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen podpisali wspólną deklarację w sprawie priorytetów legislacyjnych UE na 2022 rok. - Nasza wspólna deklaracja to zobowiązanie do ciężkiej wspólnej pracy - oznajmiła von der Leyen.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

- Europa musi znaleźć rozwiązania najpilniejszych problemów obywateli, w szczególności pandemii i jej skutków dla ich codziennego życia, a także długoterminowych wyzwań, przed którymi stoimy razem, takich jak zmiana klimatu. Nasza wspólna deklaracja to zobowiązanie do ciężkiej wspólnej pracy nad dostarczaniem rozwiązań we wszystkich tych kwestiach, od zdrowia po zmiany klimatu, od transformacji cyfrowej po szeroki dobrobyt gospodarczy - oświadczyła w czwartek szefowa KE Ursula von der Leyen.

Przewodniczący Parlamentu David Sassoli zadeklarował, że trzy instytucje zobowiązują się zapewnić obywatelom Unii "silniejszą, sprawiedliwszą, bardziej zrównoważoną, bardziej cyfrową i bardziej odporną Europę".

CZYTAJ: Rusza szczyt w Brukseli. "Jesteśmy gotowi, by uniknąć niespodzianek"

Kluczowe wnioski

Premier Słowenii Janes Jansza ze swojej strony podkreślił, że podpisana deklaracja "opiera się na tym, co zostało osiągnięte w bieżącym roku, i potwierdza zaangażowanie na rzecz sprawiedliwszej, bardziej ekologicznej i bardziej cyfrowej Europy".

Kluczowe wnioski ustawodawcze, o których mowa w deklaracji, dotyczą "realizacji Europejskiego Zielonego Ładu, dążenia do Europy na miarę ery cyfrowej, tworzenia gospodarki, która służy ludziom, rozwijania silniejszej Europy na świecie, promowania naszego europejskiego stylu życia oraz ochrony i wzmacniania demokracji".

Autor:tas

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości