Awaria samolotu, pilot sprowadził maszynę na ziemię przy użyciu spadochronu. Na pokładzie były małe dzieci

Autor:
pqv,
akw
Źródło:
otempo.com.br, tvn24.pl
Udane lądowanie samolotu przy użyciu spadochronu w Brazylii
Udane lądowanie samolotu przy użyciu spadochronu w Brazylii
Wojskowy Korpus Strażaków stanu Minas Gerais (CBMMG)
Wojskowy Korpus Strażaków stanu Minas Gerais (CBMMG)Udane lądowanie samolotu przy użyciu spadochronu w Brazylii

W Brazylii pilot prywatnego samolotu Cirrus SR22 wykonał lądowanie awaryjne przy użyciu spadochronu ratunkowego. Na pokładzie maszyny były małe dzieci, między innymi trzydniowy noworodek.

Samolot Cirrus SR22 GTS G6 platinum wystartował w sobotę, o godzinie 14.28 czasu lokalnego, z lotniska Belo Horizonte/Pampulha - Carlos Drummond de Andrade. W trakcie przelotu nad terenami Belo Horizonte w stanie Minas Gerais doszło do awarii jednostki napędowej, w skutek czego pilot był zmuszony aktywować spadochronowy system ratunkowy.

Samolot Cirrus SR22 wykonał w Brazylii lądowanie awaryjne przy użyciu spadochronu ratunkowegoWojskowy Korpus Strażaków stanu Minas Gerais (CBMMG)

Małe dzieci na pokładzie

Na pokładzie maszyny znajdowało się sześć osób, w tym trzyletnie dziecko i trzydniowy noworodek. Nikt nie ucierpiał, choć samolot został uszkodzony. Z danych lotu wynika, że Cirrus o godzinie 14.35 osiągnął maksymalną wysokość siedmiu tysięcy stóp, po czym rozpoczął zniżanie jednocześnie zakręcając w stronę lotniska, z którego wystartował.

Lot PS-VACFlightRadar24

System spadochronowy Cirrus Airframe Parachute System (CAPS) został uruchomiony o godzinie 14.37. Jak tłumaczą jego producenci, system uruchamia się przez pociągnięcie dźwigni umieszczonej pod sufitem wewnątrz kokpitu maszyny. Uruchamia to wyrzutnię umieszczoną w tylnej części kadłuba, a następnie rozpościera czaszę o średnicy niemal 20 metrów, która ogranicza prędkość samolotu.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pqv, akw

Źródło: otempo.com.br, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Wojskowy Korpus Strażaków stanu Minas Gerais (CBMMG)

Pozostałe wiadomości