TVN24 | Świat

Rosja instaluje w Grodnie wojska rakietowe. Powstanie centrum szkoleniowe

TVN24 | Świat

Autor:
dg,
karol
Źródło:
PAP

Do Grodna na zachodzie Białorusi przybyły oddziały rosyjskich wojsk rakietowych w celu utworzenia wspólnego z Rosją centrum szkolenia lotnictwa bojowego i obrony powietrznej – poinformowało ministerstwo obrony w Mińsku. Decyzja o jego utworzeniu zapadła w marcu.

"W celu utworzenia wspólnego centrum szkolenia lotniczego sił lotniczych i wojsk obrony powietrznej Białorusi i Rosji do Grodna przybyły oddziały rosyjskich wojsk rakietowych" – podał resort w komunikacie opublikowanym w Telegramie.

Jak podano, 3 września oczekiwane jest przybycie rosyjskich samolotów SU-30SM na lotnisko w Baranowiczach.

Decyzja o utworzeniu centrum szkolenia bojowego zapadła 5 marca w Moskwie podczas spotkania ministrów obrony Rosji i Białorusi.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Będą szkolić pilotów samolotów wielozadaniowych

Ministerstwo obrony podawało, że powstać mają trzy centra szkoleniowe, w tym jedno na terytorium Białorusi, a dwa – w Rosji.

Na Białorusi odbywać się będzie przygotowanie pilotów samolotów wielozadaniowych oraz obsługi systemów obrony powietrznej.

"W bazie tego (białoruskiego – red.) ośrodka będą przygotowywane załogi samolotów Su-30SM, prowadzone będzie szkolenie białoruskich specjalistów obsługi systemów rakietowych, w które wyposażone są siły zbrojne Rosji, a także wspólne wykonywanie zadań bojowych" – informował resort.

Autor:dg, karol

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Ministerstwo Obrony Rosji