Benedykt XVI nie żyje. Ciało zmarłego emerytowanego papieża wystawione w kaplicy Mater Ecclesiae

Źródło:
PAP
Kim był Benedykt XVI?
Kim był Benedykt XVI?TVN24/Reuters Archiwum
wideo 2/13
Kim był Benedykt XVI?TVN24/Reuters Archiwum

Papież Franciszek jako pierwszy przybył do domu Benedykta XVI na wiadomość o jego śmierci w sobotę - powiedział dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni. Dodał, że papież zatrzymał się na modlitwę w dawnym budynku klasztornym Mater Ecclesiae, gdzie mieszkał jego poprzednik. W niedzielę Watykan upublicznił zdjęcia zmarłego emerytowanego papieża spoczywającego w kaplicy Mater Ecclesiae.

Emerytowany papież Benedykt XVI zmarł w sobotę przed południem w dawnym budynku klasztornym Mater Ecclesiae w Ogrodach Watykańskich, w którym mieszkał od swojej historycznej rezygnacji w 2013 roku. Miał 95 lat.

Rzecznik Watykanu Matteo Bruni przekazał dziennikarzom, że Franciszek jako pierwszy przybył do domu Benedykta XVI na wiadomość o jego śmierci. Poinformował także, że w niedzielę w Mater Ecclesiae składane są "prywatne wizyty".

Tam znajduje się ciało emerytowanego papieża, które zostanie wystawione na trzy dni w bazylice Świętego Piotra, począwszy od godziny 9 w poniedziałek. W niedzielę Watykan upublicznił fotografie przedstawiające zmarłego Benedykta XVI spoczywającego w kaplicy w dawnym budynku klasztornym.

Msza pogrzebowa Benedykta XVI

Przeniesienie ciała z Mater Ecclesiae do bazyliki watykańskiej nie będzie wydarzeniem publicznym. Msza pogrzebowa odbędzie się w czwartek na placu Świętego Piotra. Po niej Benedykt XVI zostanie pochowany w Grotach Watykańskich.

Autorka/Autor:js

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: