Jej ciało znaleziono w rzece. Po 31 latach została zidentyfikowana dzięki tatuażowi

Źródło:
interpol.int, tvn24.pl
Kobieta została zidentyfikowana 31 lat po tym, jak znaleziono jej ciało
Kobieta została zidentyfikowana 31 lat po tym, jak znaleziono jej ciało interpol.int
wideo 2/3
Kobieta została zidentyfikowana 31 lat po tym, jak znaleziono jej ciało  interpol.int

Zamordowana kobieta, której ciało znaleziono w rzece w Belgii, została zidentyfikowana po 31 latach. Udało się to dzięki zdjęciu tatuażu, który rozpoznał jeden z krewnych kobiety. Fotografia kilka miesięcy temu została udostępniona przez Interpol w ramach "Operation Identify Me".

3 czerwca 1992 roku w rzece Groot Schijn niedaleko Antwerpii znaleziono ciało kobiety. Wszystko wskazywało na to, że została ona zamordowana. Jako jej najbardziej charakterystyczną cechę służby opisały tatuaż z motywem kwiatowym i napisem "R'Nick". "Kobieta z kwiatowym tatuażem" nie została zidentyfikowana przez następne trzydzieści lat. "Wyczerpawszy wszystkie możliwe tropy i podejrzewając, że kobieta mogła pochodzić z innego kraju, belgijskie władze zgłosiły tę sprawę do 'Operation Identify Me', mając nadzieję, że tatuaż ofiary odświeży czyjąś pamięć" - podał Interpol w komunikacie na swojej stronie.

Zidentyfikowano ją dzięki tatuażowi

W tym samym komunikacie międzynarodowa organizacja policyjna poinformowała, że kobieta została zidentyfikowana jako 31-letnia Rita Roberts. Kilka dni po rozpoczęciu "Operation Identify Me" jeden z jej krewnych rozpoznał tatuaż i powiadomił o tym władze. Według rodziny Roberts przeprowadziła się do Antwerpii z Cardiff w lutym 1992 roku, a kontakt z nią urwał się po tym, jak wysłała do krewnych pocztówkę w maju tego samego roku.

Rita Robertsinterpol.int

ZOBACZ TEŻ: Ciało pięciolatki w bryle betonu. Po 35 latach rozwiązano zagadkę jej śmierci

Jak zaznacza Interpol, dochodzenie w sprawie okoliczności śmierci 31-latki trwa, a belgijska policja apeluje do opinii publicznej o informacje na temat Roberts. Miała ona około 170 cm wzrostu, jasną karnację i średniej długości ciemne włosy. Władze udostępniły portret kobiety, zdjęcie jej tatuażu oraz ubrania i butów.

Tatuaż, dzięki któremu Rita Roberts została zidentyfikowanainterpol.int

"Operation Identify Me" - na czym polega

Na początku maja Interpol w ramach "Operation Identify Me" udostępnił publicznie szczegóły dotyczące zabójstw 22 kobiet, które zostały zamordowane przed co najmniej trzema laty, a niektóre nawet 40 lat temu, na terenie Belgii, Niemiec i Holandii. Wszystkie sprawy łączą niejasne okoliczności śmierci oraz fakt, że - mimo szeroko zakrojonych śledztw - służbom nie udało się ustalić tożsamości kobiet.

"Jeśli pamiętasz znajomą, członka rodziny lub koleżankę, które nagle zniknęły, przyjrzyj się i skontaktuj z odpowiednim zespołem policji za pośrednictwem formularza na jej stronie, jeśli masz jakiekolwiek informacje na temat którejkolwiek z nich" - apelowała organizacja.

ZOBACZ TEŻ: Po 37 latach zidentyfikowano mordercę pielęgniarki. To jej sąsiad

Autorka/Autor:wac//az

Źródło: interpol.int, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: interpol.int