TVN24 | Świat

Poszukiwana od kilkunastu dni czterolatka odnaleziona. Policja zatrzymała mężczyznę

TVN24 | Świat

Autor:
asty//rzw
Źródło:
BBC

Australijska policja poinformowała, że odnaleziono czteroletnią dziewczynkę Cleo Smith, która zaginęła 18 dni temu w Australii Zachodniej. Dziecko jest żywe i zdrowe - podano.

Cleo Smith zniknęła 16 października w pobliżu miasta Carnarvon, gdzie razem z rodziną przebywała na kempingu Blowholes Shacks - australijska policja prowadziła zakrojone na szeroką skalę poszukiwania czterolatki.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Zaginiona Cleo SmithPolicja Australii Zachodniej

Policja przekazała we wtorek, że dziewczynka została znaleziona w jednym z domów w Carnarvon. W związku z tym zdarzeniem zatrzymano mężczyznę. – Funkcjonariusze wtargnęli do zamkniętego domu. W jednym z pokoi znaleźli małą Cleo – przekazał w oświadczeniu zastępca komisarza Australii Zachodniej Col Blanch. - Jeden z oficerów podniósł dziewczynkę i zapytał: Jak masz na imię? Powiedziała: Nazywam się Cleo – dodał.

Cleo wróciła do rodziców

Czterolatka wróciła do rodziców. Policja nie podała więcej informacji na temat mężczyzny przebywającego w areszcie, poinformowano natomiast, że dziecko jest zdrowe. "Nie jest na razie jasne, czy w odnalezieniu czterolatki pomogła nagroda w wysokości 1 mln dolarów australijskich (2,9 mln zł), jaką wyznaczono po jej zaginięciu" - pisze AP.

NAJNOWSZE >> Nagranie z miejsca odnalezienia dziewczynki

Po otrzymaniu informacji o odnalezieniu Cleo Smith premier Australii Scott Morrison podziękował policji za cały wysiłek poszukiwawczy. "Cóż za wspaniała, przynoszącą ulgę wiadomość: Cleo została znaleziona i jest już bezpieczna w domu" - napisał na Twitterze. "Nasze modlitwy zostały wysłuchane" - dodał.

Zaginięcie Cleo Smith

Czteroletnia Cleo Smith zaginęła w Macleod, około 900 kilometrów na północ od Perth w Australii. Ostatnio widziana była w namiocie swojej rodziny około godziny 1.30 w sobotę 16 października na kempingu Blowholes Shacks. Gdy jej rodzice obudzili się o godzinie szóstej rano, namiot był otwarty. Nie było dziewczynki i jej śpiwora.

Policja poszukiwała dziewczynki w szeroko zakrojonej akcji. Na miejsce przybył dodatkowy personel kryminalistyczny z Perth. Poza tym w akcji brało udział wojsko i lokalni mieszkańcy. Poszukiwania utrudniały warunki atmosferyczne.

Autor:asty//rzw

Źródło: BBC

Źródło zdjęcia głównego: Policja Australii Zachodniej

Pozostałe wiadomości