TVN24 | Świat

Gdzie jest czteroletnia Cleo? Poszukiwania w Australii

TVN24 | Świat

Autor:
akw/kg
Źródło:
BBC

Trwają poszukiwania czteroletniej Cleo Smith. Dziewczynka zaginęła w nocy na odludnym kempingu, 900 kilometrów od Perth. Na konferencji jej matka wspomniała ostatnie chwile z córką. - Najgorsze jest to, że nie możemy tu nic więcej zrobić. To dzieje się poza naszą kontrolą - przyznała.

Czteroletnia Cleo Smith zaginęła w Macleod, około 900 kilometrów na północ od Perth w Australii. Ostatnio widziana była w namiocie swojej rodziny około godziny 1.30 w sobotę na odległym kempingu Blowholes Shacks. Gdy jej rodzice obudzili się o godzinie szóstej rano, namiot był otwarty. Brakowało w nim dziewczynki i jej śpiwora.

Policja podkreśla, że istnieją "poważne obawy" o bezpieczeństwo Cleo.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W INTERNECIE W TVN24 GO

Zaginiona Cleo SmithPolicja Australii Zachodniej

Ellie Smith, matka Cleo, zrelacjonowała lokalnym mediom ich "przerażające" ostatnie dni. - Tak naprawdę nie spaliśmy – przyznała podczas pełnej emocji konferencji. - Wszyscy pytają nas, czego potrzebujemy. A wszystko, czego potrzebujemy, to nasza mała dziewczynka w domu. ​​Najgorsze jest to, że nie możemy tu nic więcej zrobić. To dzieje się poza naszą kontrolą, więc czujemy się beznadziejnie - opisywała.

Matka wspomniała, że ​​uśpiła Cleo po tym, jak rodzina zjadła kolację w piątek wieczorem i ponownie z nią rozmawiała około godziny 01.30, gdy dziecko obudziło się, prosząc o wodę. Cleo spała na dmuchanym materacu, obok posłania swojej młodszej siostry, w osobnym pomieszczeniu rodzinnego namiotu.

Ellie Smith mówiła też, że ​​otwarty namiot zauważyła o godzinie szóstej rano, gdy chciała podać mleko młodszemu dziecku.

- Poszliśmy jej szukać i upewnić się, że nie ma jej w pobliżu namiotu. Potem wsiedliśmy do samochodu i zaczęliśmy jeździć wokół. Zdaliśmy sobie sprawę, że musimy wezwać policję, ponieważ jej tam nie było - wspomniała.

Policja poszukuje dziewczynki w szeroko zakrojonej akcji. Na miejsce przybył dodatkowy personel kryminalistyczny z Perth. Poza tym w akcji bierze udział także wojsko i lokalni mieszkańcy. Poszukiwania utrudniają warunki atmosferyczne.

We wtorek rano lokalny inspektor Jon Munday opowiadał o sprawie w telewizji śniadaniowej Sunrise kanału Seven Network. Przekazał, że śledczy nie mogli wykluczyli, że dziewczynka mogła zostać zabrana z obszaru kempingu. Dodał, że w tym dniu przebywało tam "dość wiele" osób. Zwrócił uwagę, że policja "namierza" wszystkich, którzy byli tam w piątek wieczorem.

Dziewczynka zniknęła z kempingu na odludziuReuters

Autor:akw/kg

Źródło: BBC

Źródło zdjęcia głównego: Policja Australii Zachodniej