TVN24 | Świat

Czteroletnia Cleo Smith odnaleziona. Nagranie z miejsca odnalezienia dziewczynki

TVN24 | Świat

Autor:
pp/kg
Źródło:
"Guardian", Reuters, tvn24.pl

Australijska policja opublikowała nagranie z miejsca, gdzie odnaleziono czteroletnią Cleo Smith, która zaginęła kilkanaście dni temu w Australii Zachodniej. Widać na nim jednego ze śledczych, który pyta dziewczynkę znajdującą się na rękach innego funkcjonariusza: "Dobrze się czujesz? Zabierzemy cię do mamusi i tatusia, dobrze?".

Australijska policja poinformowała we wtorek, że odnaleziono czteroletnią Cleo Smith. Dziewczynka zniknęła 16 października w pobliżu miasta Carnarvon, gdzie razem z rodziną przebywała na kempingu Blowholes Shacks. Od tamtej pory australijska policja prowadziła zakrojone na szeroką skalę poszukiwania czterolatki.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Dziewczynka została znaleziona w jednym z domów w Carnarvon. W związku z tym zdarzeniem zatrzymano mężczyznę. – Funkcjonariusze wtargnęli do zamkniętego domu. W jednym z pokoi znaleźli małą Cleo – przekazał w oświadczeniu zastępca komisarza policji Australii Zachodniej Col Blanch.

Cleo została zabrana do szpitala, z którego szybko ją wypisano. Podczas badań zrobiono jej zdjęcie, które obiegło świat.

Cleo SmithPolicja Australii Zachodniej

Nagranie z momentu odnalezienia dziewczynki

Policja w środę po południu oświadczyła, że 36-letniemu mężczyźnie, który został zatrzymany po znalezieniu dziewczynki, nie postawiono jeszcze zarzutów, ale spodziewają się, że dojdzie do tego później w ciągu dnia. Śledczy przekazali, że mężczyzna nie był związany z rodziną Cleo.

Policja opublikowała również nagranie z kamery jednego z funkcjonariusza, które przedstawia moment, w którym Cleo była wynoszona z domu w Carnarvon.

- To naprawdę wyjątkowy dzień dla Australii Zachodniej - powiedział komisarz Chris Dawson. - Jestem w tej chwili, jak sądzę, najbardziej dumnym komisarzem policji na świecie - dodał.

Na nagraniu widać jednego ze śledczych, który pyta dziewczynkę znajdującą się na rękach innego funkcjonariusza: - Dobrze się czujesz? Zabierzemy cię do mamusi i tatusia, dobrze?.

Funkcjonariusz policji o Cleo: mały króliczek "Energizer"

Funkcjonariusz Cameron Blaine był jednym z czterech oficerów, którzy znaleźli dziewczynkę w domu w Carnarvon. To on podniósł dziewczynkę i zapytał: "Jak masz na imię?". Odpowiedziała: "Nazywam się Cleo".

Blaine opisał czterolatkę jako "bardzo ufną i otwartą" w kontakcie z funkcjonariuszami. Powiedział również, że była energiczna. - Ona jest małym króliczkiem "Energizer" - stwierdził.

Funkcjonariusz powiedział, że środowy poranek był "najlepszym momentem" w jego pracy zawodowej. Opisał moment, w którym Cleo wróciła do rodziców. Powiedział, że czterolatka krzyknęła: "mama".

- Były przytulanki, całusy i wiele łez - dodał.

Matka dziewczynki na swoim Instagramie opublikowała zdjęcie uśmiechniętej Cleo. "Nasza rodzina znów jest pełna" - napisała.

Wpis matki czteroletniej Cleoinstagram/elliejaydee23

Premier Australii: cóż za wspaniała, przynoszącą ulgę wiadomość

Po otrzymaniu informacji o odnalezieniu Cleo Smith premier Australii Scott Morrison podziękował policji za cały wysiłek poszukiwawczy. "Cóż za wspaniała, przynosząca ulgę wiadomość: Cleo została znaleziona i jest już bezpieczna w domu" - napisał na Twitterze. "Nasze modlitwy zostały wysłuchane" - dodał.

Zaginięcie Cleo Smith

Czteroletnia Cleo Smith zaginęła w Macleod, około 900 kilometrów na północ od Perth w Australii. Ostatnio widziana była w namiocie swojej rodziny około godziny 1.30 w sobotę 16 października na kempingu Blowholes Shacks. Gdy jej rodzice obudzili się o godzinie szóstej rano, namiot był otwarty. Nie było dziewczynki i jej śpiwora.

Policja poszukiwała dziewczynki w szeroko zakrojonej akcji. Na miejsce przybył dodatkowy personel kryminalistyczny z Perth. Poza tym w akcji brało udział wojsko i lokalni mieszkańcy. Poszukiwania utrudniały warunki atmosferyczne.

Autor:pp/kg

Źródło: "Guardian", Reuters, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: WESTERN AUSTRALIA POLICE

Pozostałe wiadomości