TVN24 | Świat

Wicepremier Ukrainy: ewakuowało się ponad 2,5 tysiąca cywilów.

TVN24 | Świat

Autor:
asty/kab
Źródło:
PAP
Uchodźcy z Mariupola i Melitopola przybywają do Zaporoża
Uchodźcy z Mariupola i Melitopola przybywają do ZaporożaReuters Archiwum
wideo 2/2
Reuters Uchodźcy z Mariupola i Melitopola przybywają do Zaporoża

Wicepremier Ukrainy Iryna Wereszczuk poinformowała, że w czwartek ponad 2,5 tysiąca cywilów ewakuowano korytarzami humanitarnymi z ukraińskich miast. W tym 290 osób z Mariupola.

2557 cywilów ewakuowano w czwartek korytarzami humanitarnymi z ukraińskich miast - poinformowała w nocy z czwartku na piątek wicepremier Ukrainy Iryna Wereszczuk w mediach społecznościowych. Wiceszefowa ukraińskiego rządu dodała, że w tej liczbie jest także blisko 290 mieszkańców oblężonego przez wojska rosyjskie portu Mariupol na południowym wschodzie Ukrainy, którym udało się opuścić miasto własnym transportem.

Reuters: eksplozje w ukraińskich miastach

Media informują o wybuchach w nocy z czwartku na piątek w Charkowie na wschodzie Ukrainy i Iwano-Frankiwsku w zachodniej części kraju - poinformowała agencja Reutera, powołując się na lokalne media.

Wcześniej w nocy agencja Reutera podała informacje, także za lokalnymi mediami, o eksplozjach w Kijowie i Chersoniu.

Nie ma oficjalnego potwierdzenia tych informacji.

Alarmy przeciwlotnicze w znacznej części Ukrainy

Z mapy zamieszczonej przez telewizję Ukraina24 na Telegramie wynika, że w czwartek wieczorem we wszystkich obwodach zachodniej i środkowej części kraju, a także w obwodzie ługańskim na wschodzie włączono alarmy przeciwlotnicze.

Portal Suspilne pisze, że alarm przeciwlotniczy ogłoszono w obwodach kijowskim, dniepropietrowskim, winnickim i zaporoskim, a także czerkaskim, żytomierskim, rówieńskim, tarnopolskim, chmielnickim, kirowohradzkim, lwowskim oraz iwano-frankowskim.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty/kab

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości