TVN24 | Świat

Szef władz obwodu ługańskiego: Rosjanie wywieźli tysiące ton słonecznika i zboża

TVN24 | Świat

Autor:
pqv
Źródło:
PAP

Serhij Hajdaj, szef władz obwodu ługańskiego na wschodzie Ukrainy, przekazał za pośrednictwem serwisu Unian, że wojska rosyjskie wywiozły z magazynów w tym regionie 15 tysięcy ton słonecznika i dziesięć tysięcy ton zboża.

Hajdaj przekazał też w telewizji, że trwają zaciekłe walki w Siewierodoniecku, siły rosyjskie próbują przejąć pełną kontrolę nad miastem. Jak dodał, wojskom przeciwnika to się nie udaje i ponoszą one "masowe straty".

Zaznaczył, że w niedzielę wojska rosyjskie próbowały przedrzeć się w okolicach Toszkiwki. Początkowo im się to udało, ale potem poniosły porażkę dzięki użyciu przez siły ukraińskie artylerii - relacjonował Hajdaj.

Gubernator oznajmił, że Lisiczańsk jest kontrolowany przez władze ukraińskie. Miasto jest stale ostrzeliwane przez wojska rosyjskie. "Po cichu" ewakuowani są mieszkańcy.

Sztab Generalny Siły Zbrojnych Ukrainy o sytuacji na froncie

W niedzielę wieczorem Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował, że armia rosyjska wzmacnia obronę przeciwlotniczą na tymczasowo zajętym terytorium obwodu chersońskiego na południu kraju. Natomiast wojska białoruskie prowadzą działania fortyfikacyjne w obwodzie homelskim - przekazuje sztab.

Armia ukraińska twierdzi również, że zwiększyła się liczba zestawów obrony przeciwlotniczej na terytorium obwodu briańskiego w Rosji.

Na kierunku charkowskim wojska rosyjskie intensywnie ostrzeliwały pozycje ukraińskie z artylerii. Siły przeciwnika bezskutecznie prowadziły rozpoznanie walką w okolicach miejscowości Rubiżne - czytamy w niedzielnym komunikacie.

Na kierunku słowiańskim wojska rosyjskie nie prowadziły aktywnych działań. Rosjanie gromadzą zasoby, by prowadzić dalszą ofensywę w kierunku Słowiańska. Siły rosyjskie ostrzeliwały pozycje ukraińskie.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pqv

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości