TVN24 | Świat

Ukraińska dziewczynka śpiewa w schronie. "Twoje marzenie się spełniło, zobaczył cię cały świat!"

TVN24 | Świat

Autor:
FC/
tam
Źródło:
TVN 24
Ukraińska dziewczynka śpiewa w schronie w Kijowie
Ukraińska dziewczynka śpiewa w schronie w KijowieTVN 24
wideo 2/25
TVN 24Wojna Rosja - Ukraina. Ukraińska dziewczynka śpiewa w schronie w Kijowie

W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać małą dziewczynkę śpiewającą w kijowskim schronie piosenkę znaną z filmu animowanego "Kraina lodu". Wideo opublikowała jedna z mieszkanek Kijowa. O małej Amelii zrobiło się głośno na całym świecie. "Jesteś naszą ukraińską gwiazdą" - napisała autorka nagrania.

Film zamieściła na Facebooku Marta Smekhova. "Widząc w jednym z kijowskich schronów bombowych, jak dzieci rysują jasne obrazy w przyćmionym świetle, ja oczywiście nie mogłem przejść obok w ciszy... Zatrzymałam się, pochwaliłam, zaproponowałam zrobienie małej wystawy, żeby jakoś udekorować to niezbyt radosne miejsce..." - napisała kobieta w mediach społecznościowych.

Mała dziewczynka śpiewała, "nawet mężczyźni nie mogli powstrzymać łez"

Kilkuletnia dziewczynka powiedziała jej, że ​​oprócz rysowania uwielbia śpiewać. "Wyszeptała swoje marzenie, że chce śpiewać na dużej scenie przed publicznością" - opisała kobieta.

Pani Marta zaproponowała, by dziewczynka o imieniu Amelia zaśpiewała dla osób, które przebywają razem z nią w schronie. Dziewczynka zgodziła się i zaśpiewała piosenkę "Mam tę moc" z filmu animowanego "Kraina lodu".

Relacja tvn24.pl: Atak Rosji na Ukrainę

Gdy mała Amelia zaczęła śpiewać, wszelkie rozmowy ucichły. "Od pierwszego słowa w schronie panowała zupełna cisza… Wszyscy odłożyli swoje sprawy i słuchali piosenki w wykonaniu tej dziewczyny, która właśnie promieniowała światłem… Nawet mężczyźni nie mogli powstrzymać łez..." - napisała Smekhova, która nagrała występ dziewczynki.

Film - za zgodą matki dziewczynki - opublikowała w sieci. "Spójrzcie, Rosjanie z kim jesteście w stanie wojny! Tylko tchórz może walczyć z cywilami, odbierać dzieciństwo bezbronnym dzieciom!" - napisała w opisie.

Autorka nagrania: Amelia, jesteś naszą ukraińską gwiazdą

Nagranie obejrzało już prawie milion osób. A do małej Amelii ludzie z całego świata przesyłają wiadomości ze słowami wsparcia, proszą o kontakt z matką dziewczynki, proponują, że ją zabiorą z Kijowa.

"Amelia, biedronko, jesteś naszą ukraińską gwiazdą. Twoje marzenie się spełniło, cały świat cię widział!" - napisała Smekhova.

Czytaj też: Jak pomóc Ukrainie? Lista zbiórek i akcji charytatywnych >>>

Atak Rosji na Ukrainę - oglądaj program specjalny w TVN24

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:FC/ tam

Źródło: TVN 24

Źródło zdjęcia głównego: Facebook/ Marta Smekhova

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości