Żołnierze ponieśli śmierć w zamachu bombowym na ich samochód na południu Afganistanu. Zginął również afgański tłumacz - poinformowało dowództwo wojsk NATO w Afganistanie.

Rząd Wielkiej Brytanii obniżył w środę stopień zagrożenia atakiem terrorystycznym z najwyższego - "krytycznego" do "poważnego" - podaje Reuters.

Czterech działaczy nieuznawanego przez władze w Mińsku Związku Polaków na Białorusi znów znalazło się pod śledztwem. Białoruskie władze postanowiły wznowić zawieszoną wcześniej sprawę.

Co najmniej 146 zostało ciężko rannych w wyniku uderzenia tornada we wschodnich Chinach. 14 osób z nich nie żyje, ale ta liczba może znacznie wzrosnąć.

- Świetnie! I wcale nie zapłacił mi, żebym tak mówiła - zapewnia Katie Leung, odtwórczyni roli Cho Chang w ostatnio zekranizowanej części przygód młodego magika.

W USA trwa zamieszanie w sprawie całkowitego uniewinnienia Lewisa "Scootera" Libby'ego, byłego szefa administracji wiceprezydenta Dicka Cheneya. Prezydent USA nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji.

- Wiele razy śniłem o tym, że wychodzę na wolność - mówił po uwolnieniu dziennikarz BBC Alan Johnston. Palestyńscy bojownicy wypuścili porwanego dziennikarza po 114 dniach.

Wirus H5N1 ptasiej grypy, niebezpieczny również dla człowieka, spowodował śmierć trzech łabędzi na wschodzie Francji - poinformowało francuskie ministerstwo rolnictwa.

Ósmego podejrzanego - lekarza ze szpitali w Brisbane - zatrzymały wczoraj wieczorem władze Australii. W związku z weekendowymi zamachami w Wielkiej Brytanii w areszcie jest już siedmiu lekarzy i pracownik pogotowia ratunkowego. Brytyjska prasa pisze o "terrorystycznym spisku lekarzy".

Władze Islandii wprowadziły zakaz striptizu oraz wykorzystywania nagości do zwrócenia uwagi klientów. Uchylili jednak furtkę...

Bliscy i rodzice dzieci, które zginęły w czasie szturmu rosyjskich sił specjalnych na szkołę w Biesłanie złożyli skargę na Rosję w Europejskim Trybunale Praw Człowieka

78-letni pensjonariusz domu seniora w Topolczanach na Słowacji rzucił się z nożem na 63-letniego współlokatora, podejrzewając go o kradzież sztucznej szczęki - poinformowała we wtorek policja.

Kontrole, przeprowadzone ostatnio przez chińskie władze, wykazały obecność na rynku podrabianych, potencjalnie szkodliwych leków oraz żywności przeznaczonej głównie dla dzieci, jak soczki, mleko, krakersy i żelki.

W cieniu nagłośnionych misji wojskowych w Iraku i Afganistanie trwa codzienna praca polskich żołnierzy w byłej Jugosławii. Siódma zmiana Polaków właśnie tam wyrusza.