W Iraku codziennie ginie 100 osób

Organizacja Narodów Zjednoczonych podliczyła, że od początku roku w Iraku zginęło ponad 12 tysięcy osób - donosi hiszpański dziennik "El Mundo".

Dwa wypadki polskich żołnierzy w Rosomakach

W Afganistanie doszło dziś do dwóch incydentów z udziałem polskich żołnierzy i transporterów Rosomak. Jeden z pojazdów osunął się z nasypu, drugi najechał na ładunek wybuchowy domowej roboty. Żadnemu z żołnierzy nic się nie stało.

Elvis Presley wciąż żyje

Tysiące fanów Elvisa Presleya zjeżdża z do Memphis w stanie Tennessee, by wziąć udział w obchodach przypadającej w czwartek trzydziestej rocznicy śmierci króla rock and rolla.

Krótki kosmiczny spacer

Kosmiczny spacer amerykańskiego astronauty Ricka Mastracchio zakończył się szybciej niż planowano. Zauważył on niewielką dziurę w lewej rękawicy swojego skafandra i musiał wrócić do wnętrza promu.

Irak: może być nawet 500 ofiar masakry

To prawdopodobnie największy samobójczy zamach w historii Iraku. We wtorkowej masakrze na północnym zachodzie kraju zginęło co najmniej 250 osób. Telewizja CNN twierdzi, że ta liczba może sięgnąć nawet 500.

Święta Trójca z piasku

Największy na świecie, mający 107 metrów kwadratowych obraz Matki Boskiej powstał w mieście Uamantla w Meksyku. To tylko jeden z licznych obrazów usypanych z piasku i trocin.

Gruzja: samolot przyleciał znad Rosji

Samolot, który w zeszłym tygodniu wtargnął na terytorium Gruzji i wystrzelił rakietę, nadleciał z rosyjskiej przestrzeni powietrznej - tak według gruzińskich władz oceniła incydent międzynarodowa komisja ekspertów.

Nietypowe przeciwdziałanie prostytucji

Klienci domów publicznych mają pomóc w walce z handlem ludźmi. Czeskie ministerstwo spraw wewnętrznych podjęło w kampanię informacyjną, której celem jest walka z handlem żywym towarem.

Putin wędkował z księciem Monako

Rosyjski prezydent Władimir Putin i goszczący w Rosji książę Monako Albert II porzucili wygody letniej rezydencji carów w Peterhofie i udali się pod mongolską granicę, by napić się herbaty i zrelaksować przy wędce.

Katolicki biskup: nazywajmy boga Allahem

- Wierni wszystkich wyznań powinni nazywać boga Allahem - ta nieoczekiwana propozycja padła z ust... katolickiego biskupa Holandii. Nie wywołał entuzjazmu ani wśród chrześcijan, ani muzułmanów.

Kosmiczna lekcja

Nauczycielka-astronautka Barbara Morgan, jako pierwsza poprowadziła lekcję z kosmosu.

Lamparciątka z Budapesztu

Trzy rzadkie, perskie lamparty, które przyszły na świat 19 czerwca w budapesztańskim zoo, po raz pierwszy zostały zaprezentowane zwiedzającym.

Rekordowy przemyt papierosów w Niemczech

Niemieccy celnicy skonfiskowali 3,5 miliona papierosów bez akcyzy odkrytych w polskiej ciężarówce pod Magdeburgiem. To największy przemyt papierosów udaremniony w tym roku przez niemieckie służby celne.

Kenia: niemy protest dziennikarzy

Setki dziennikarzy z ustami zaklejonymi taśmą klejącą protestowały w Nairobi przeciwko projektowi nowej ustawy, zgodnie z którą mogliby zostać zmuszeni do ujawnienia źródeł ich informacji.

Pociąg wysadzili rosyjscy nacjonaliści?

Radykalni rosyjscy nacjonaliści to główni podejrzani o wysadzenie w poniedziałek pociągu na linii Moskwa-St. Petersburg - podaje agencja Interfax powołując się na źródła zbliżone do śledczych.

Indie: wojny z biedą jeszcze nie wygraliśmy

- Wygraliśmy wiele bitw w wojnie z nędzą, ignorancją i chorobami. Czy możemy jednak powiedzieć, że wygraliśmy wojnę? - pytał indyjski premier Manmohan Singh na uroczystościach z okazji 60. rocznicy niepodległości tego kraju.

Mafia zabija w Duisburgu

Ciała pięciu obywateli Włoch, zabitych strzałami w głowę, znalazła w środę policja w niemieckim Duisburgu. Szósta postrzelona osoba zmarła w drodze do szpitala. Zabójstwo jest prawdopodobnie wynikiem porachunków mafijnych.

Trzej Niemcy zabici w Kabulu

Trzej funkcjonariusze niemieckiej policji kryminalnej zginęli w porannym w zamachu bombowym na obrzeżach Kabulu. Doniesienia potwierdził niemiecki minister spraw wewnętrznych Wolfgang Schaeble. Zaatakowany został konwój sił międzynarodowych ISAF.

Epidemia cholery w Sudanie

Na wschodzie Sudanu, dotkniętym w ostatnich tygodniach przez klęskę powodzi, szerzy się cholera. Według oficjalnych danych, zachorowało już niemal 800 osób. Co najmniej 53 zmarły.

200 ofiar samobójczego zamachu w Iraku

Na północy kraju doszło do wielkiego zamachu terrorystycznego. Liczba zabitych to co najmniej 200, a rannych jest ponad 300. Zamach miał miejsce w mieście Kahtanija, 120 km na zachód od Mosulu.

Indie świętują 60 lat wolności

Parady, salwy honorowe, uroczyste wciąganie flagi. Indie świętują 60. rocznicę odzyskania niepodległości i końca kolonialnego panowania Brytyjczyków.

Zetną lipy posadzone dla Jana Pawła II

Cztery lipy, posadzone w 1983 roku w austriackim ośrodku pielgrzymkowym Mariazell z okazji wizyty w tym mieście papieża Jana Pawła II, zostaną ścięte. Wszystko to w ramach przygotowań do wizyty jego następcy, Benedykta XVI.

Huragan w raju

Hawaje zaatakował huragan Flossie. Meteorolodzy twierdzą, że wiatr wieje z prędkością nawet 170 kilometrów na godzinę, ale raporty z wysp mówią nawet o 260 kilometrach na godzinę. Morskie fale osiągają 10 metrów wysokości.

Zemścił się na urzędzie skarbowym

12 656 dolarów i siedem centów - tyle dokładnie musieli przeliczyć urzędnicy skarbowi w stanie Indiana w bilonie i banknotach jednodolarowych, gdy jeden z tamtejszych obywateli opłacił w tej formie swoje podatki.