Rosja: tarcza w Czechach będzie błędem

- Byłoby wielkim błędem czeskiego rządu, gdyby umieścił instalację radarową na czeskim terytorium - oświadczył czeskiej delegacji w Moskwie generał Jurij Bałujewski, szef rosyjskich sił zbrojnych.

"Precz z amerykańskimi świniami"

Setki rozwścieczonych rolników na ulicach Taipei protestowało przeciwko importowi amerykańskiej wieprzowiny. Tajwańczycy nie chcą mięsa "pompowanego" raktopaminą.

Stan najwyższej gotowości w Meksyku

Jeszcze dziś po południu huragan Dean uderzy w wybrzeże Meksyku - prognozują synoptycy. Huragan, który otrzymał piątą kategorię może spowodować katastrofalne zniszczenia. Ewakuowano już tysiące ludzi.

Polacy w czołówce londyńskich przestępców

Przodują nie tylko w kradzieżach, lecz także w handlu i posiadaniu narkotyków oraz bójkach. Spośród wszystkich cudzoziemców w Londynie najwięcej przestępstw popełniają Polacy - pisze "Gazeta Wyborcza".

Japończycy sklonowali świnię

Już czwarte pokolenie świń udało się sklonować japońskim naukowcom. Dzięki temu, pojawia się nadzieja na skuteczniejsze leczenie ludzi.

Burzliwy szczyt w Montebello

Około 2 tysięcy osób demonstrowało w miejscu spotkania najważniejszych polityków Ameryki Północnej. Doszło do starć, w których policja zmuszona była użyć gazu łzawiącego.

Porwani Koreańczycy zaczęli głodówkę

Troje z 19 przetrzymywanych przez talibów południowokoreańskich zakładników rozpoczęło strajk głodowy. Domagają się od porywaczy zebrania ich w jednym miejscu.

Seks, polityka i filmiki wideo

Gdzie najlepiej prezentuje się plakat z twarzą prezydenckiego kandydata? Zdaniem wielu wyborców, na opiętej koszulce atrakcyjnej dziewczyny. Serwis internetowy Youtube podbiły piosenki zwolenniczek Baracka Obamy, Rudolfa Giullianiego i… Hillary Clinton

Dziennikarka wypuszczona z psychuszki

Łarisa Arap, dziennikarka i aktywistka opozycyjnego Zjednoczonego Frontu Obywatelskiego (OGF) Garriego Kasparowa została wypuszczona ze szpitala psychiatrycznego.

Nadchodzi kataklizm

Strugi lawy i kłęby dymu wydobywają się z indonezyjskiego wulkanu Karangetang na wyspie Siau. Służby sejsmologiczne spodziewają się wybuchu w każdej chwili.

Dean nad Jamajką

Silny huragan Dean przeszedł nad południowymi wybrzeżami Jamajki. łamiąc drzewa oraz zrywając dachy domów, a towarzyszące mu intensywne opady deszczu wywołały lawiny błotne. Nie ma jednak doniesień o ofiarach w ludziach.

Maleją szanse na uratowanie górników

Topnieją szanse uratowania około 180 górników, uwięzionych od piątku pod ziemią w zalanej przez falę powodziową kopalni węgla w chińskiej prowincji Shandong.

Wypadł z helikoptera i przeżył

Cztery ofiary pochłonęła powódź nękająca środkowy zachód Stanów Zjednoczonych. Kilka miejscowości zostało ewakuowanych. Trwa dramatyczna akcja ratunkowa.

Potężna eksplozja w samolocie

Boeing 737 Chińskich Linii lotniczych wybuchł na lotnisku w Japonii. Nikomu ze 157 pasażerów nic się jednak nie stało, ale rannych zostało dwoje członków załogi.

Unia boi się epidemii

W walce z chorobami grożącymi epidemią, Unia Europejska sięga po techniki stosowane przez CIA - pisze "Życie Warszawy".

Wenezuela boi się wojny z USA?

Tysiące półautomatycznych rosyjskich karabinów na wypadek wojny z USA chce kupić wenezuelski prezydent Hugo Chavez. Na antenie wenezuelskiej telewizji Chavez oskarżył USA o próby wzniecenia w jego kraju buntu.

Izraelski rząd wesprze ocalonych

Izraelski rząd zawarł w niedzielę porozumienie z obywatelami ocalałymi z nazistowskiej zagłady, przyznając im specjalne zasiłki oraz ulgi. To efekt lipcowych protestów, które wstrząsnęły opinią publiczną Izraela.

Ekolodzy protestowali na Heathrow

Setki ekologów manifestowało w niedzielę na miejscu planowanego nowego pasa startowego lotniska Heathrow. Obrońcy środowiska chcieli zwrócić uwagę na szkodliwy wpływ lotnictwa.

Amnesty International dopuszcza aborcję

Jedna z najważniejszych organizacji chroniących prawa człowieka, Amnesty International, potwierdziła, że będzie od tej pory dopuszczać, w pewnych przypadkach aborcję. Organizacje katolickie są w szoku.

Prom Endeavour wraca na Ziemię

Z obawy przed nadciągającym znad Morza Karaibskiego huraganem Dean, wahadłowiec Endeavour odcumował od Międzynarodowej Stacji Kosmicznej dzień wcześniej niż planowano.

Porwana Niemka prosi o pomoc

- Proszę mój kraj o pomoc i współpracę z porywaczami - to słowa Niemki uprowadzonej w afgańskiej stolicy. Porywacze opublikowali nagranie potwierdzające, że kobieta jest cała i zdrowa.

Polski patrol najechał na minę

Humvee z polsko-amerykańskiego patrolu żandarmerii najechał na minę w Afganistanie. Dwie osoby trafiły do szpitala, ale szybko zostały wypisane.

W parlamencie tylko partia prezydenta

Zgodnie z oczekiwaniami, sobotnie wybory parlamentarne w Kazachstanie wygrała partia Nur Otan prezydenta Nursułtana Nazarbajewa. Opozycja i OBWE ostrzegają jednak, że wybory nie odpowiadały międzynarodowym standardom.