Włoski minister nawołuje do zamieszek

Komunista Paolo Ferrero wezwał w sobotę imigrantów, by zorganizowali manifestację w obronie swych postulatów dotyczących liberalizacji procedury wydawania prawa pobytu. To wsadzenie kija w mrowisko - alarmują media.

Sarkozy oferował Berlinowi bombę atomową

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy zaproponował władzom w Berlinie rozpoczęcie rozmów o przyłączeniu się Niemiec do francuskich arsenałów nuklearnych - pisze w najnowszym wydaniu tygodnik "Der Spiegel".

"Le Figaro": Rosja Putina "pręży muskuły"

Rosyjskie wyzwania coraz bardziej przypominają czasy zimnej wojny - pisze francuskie "Le Figaro" i wylicza przykłady: "bombowce w pobliżu przestrzeni powietrznej Skandynawii, wystrzelenie nowej rakiety, test megabomby".

Al-Kaida chce zabijać Szwedów

Przywódca irackiej Al-Kaidy wyznaczył nagrody: większą za zabicie szwedzkiego rysownika za obraźliwe wyobrażenie Mahometa, mniejszą za zabicie wydawcy gazety, która rysunek zamieściła.

Kolejny zatrzymany w sprawie Politkowskiej

Szamil Burajew, kandydat na urząd prezydenta Czeczenii w 2003 r., został zatrzymany jako podejrzany o związek z zabójstwem dziennikarki Anny Politkowskiej - donosi "Komsomolskaja Prawda".

Przez piekło pustyni do raju

Liczba nielegalnych imigrantów umierających podczas próby przedostania się z Meksyku do Arizony wzrasta, pomimo wzmocnienia ochrony granicy - oświadczył amerykański ekspert medycyny sądowej Bruce Parks.

Zubkow na prezydenta

Nowomianowany premier Wiktor Zubkow znajduje się wśród pięciu kandydatów, którzy w przyszłym roku ubiegać się będą o fotel prezydencki - oświadczył prezydent Władimir Putin.

Kościół zawsze po stronie życia

Watykan zgłasza stanowczy sprzeciw wobec możliwości odłączania pożywienia i płynów u pacjentów w stanie wegetatywnym, dzięki aparaturze medycznej podtrzymywanych przy życiu.

Benazir Bhutto powraca do kraju

18 października była premier Pakistanu Benazir Bhutto ma wrócić do ojczyzny. Jak powiedział jeden z liderów Pakistańskiej Partii Ludowej, Bhutto "przywróci prawdziwą demokrację w kraju".

Bałtyk zaleje ropa z czasów wojny?

Bałtyk jest zagrożony wyciekiem ropy z wraków leżących na jego dnie - alarmuje szwedzka straż przybrzeżna. Niektóre ze statków zalegają na dnie od czasów II wojny światowej.

"Polscy szpiedzy" na Białorusi skazani

Na kary od 7 do 12 lat pozbawienia wolności zostali skazani przez Białoruski Sąd Najwyższy czterej oficerowie uznani za polskich szpiegów. Utajniony proces trwał tylko 10 dni.

Strajk we włoskiej agencji prasowej

Dziennikarze ANSA - największej agencji prasowej we Włoszech - zaczęli czterodniowy strajk. Powodem są planowane zwolnienia dziennikarzy, uzasadniane reorganizacją firmy.

Nowy premier Rosji: podstawa to zbrojenia

Obyło się bez niespodzianek - prezydencki kandydat, Wiktor Zubkow został nowym premierem Federacji Rosyjskiej. Zmiany w rządzie i rozwój potencjału wojskowego Rosji zapowiedział podczas wcześniejszej debaty w parlamencie.

Matka pisała, że Madeleine ją drażni

Portugalscy śledczy, badający sprawę zaginięcia małej Madeleine McCann, zdobyli kopię pamiętnika jej matki - podaje BBC. Kate McCann skarży się w pamiętniku na uciążliwość córki.

La Repubblica: Jan Paweł II zmarł z niedożywienia

Pod koniec życia Jan Paweł II był niedożywiony z powodu niemożności połykania. Należało mu wiele tygodni wcześniej założyć sondę pokarmową - pisze anestezjolog Liny Pavanelli we włoskim dzienniku "La Repubblica".

Pomarańczowi i niebiescy na półmetku kampanii

- W obecności partnerów europejskich gwarantuję, że wybory będą uczciwe i przejrzyste - zapewnia prezydent Juszczenko zebranych w Kijowie gości szczytu Unia Europejska - Ukraina, który odbywa się na dwa tygodnie przed kolejną wyborczą batalią na Ukrainie.

Bush wycofa wojska z Iraku

Prezydent Bush oświadczył Amerykanom, że jego strategia w Iraku przynosi rezultaty i w związku z tym będzie możliwe stopniowe zmniejszanie liczby żołnierzy USA w tym kraju.

Wykończy go romans?

Günter Verheugen, wiceszef Komisji Europejskiej miał romans ze swoją asystentką Petrą Erler. W dodatku awansował kochankę na szefa swojego gabinetu.

Muzułmanie już świętują ramadan

Wyznawcy islamu na całym świecie rozpoczęli obchody ramadanu. W Indonezji towarzyszy im smutek z powodu silnego trzęsienia ziemi, a w Iraku - wzmożona czujność.

Niklowa inwestycja w Kosowie

Po 8-letniej przerwie wznowiła pracę huta niklu w Kosowie. Produkcję wstrzymano w okresie nalotów bombowych NATO na region.

Chińczycy podrabiają BMW?

Menedżerowie niemieckiego giganta motoryzacyjnego BMW zarzucają chińskiemu producentowi Shuanghuan, że jego samochód jest zbyt podobny do modelu BMW X5. Niemcy żądają wstrzymania produkcji.

Irak: zginął przywódca sunnitów

W zamachu bombowym zginął w czwartek szejk Abdul Sattar Abu Risha - przywódca irackich sunnitów, znany ze sprzeciwu wobec działań Al-Kaidy. Bombę podłożono na poboczu drogi niedaleko Ramadi, gdzie Abu Risha mieszkał.

Zubkow po Putinie

- Jeśli coś osiągnę na stanowisku premiera, to niewykluczone, że tak się stanie - powiedział Wiktor Zubkow zapytany, czy będzie kandydować na prezydenta. Rosyjscy komentatorzy różnią się w ocenach środowych zmian na szczytach władzy w Moskwie.

Polscy kibole znów narozrabiali na Litwie

Nie mają Litwini szczęścia do polskich pseudo-kibiców. W lipcu podczas meczu Pucharu Intertoto chuligani z Warszawy zdemolowali stadion Vetry Wilno. We wtorek drodze na mecz z Finlandią Polacy grasowali w okolicach Pasvalis, miasta położonego na północy kraju.