W Turcji rozpoczęły się przedterminowe wybory parlamentarne. Główna linia podziału biegnie między zwolennikami a przeciwnikami świeckiego charakteru republiki.

Są już pierwsze opinie recenzentów i czytelników o siódmym i ostatnim tomie sagi o Harrym Potterze, który miał premierę o północy z piątku na sobotę.

Najwyższy budynek świata ma już 512 metrów - a jego budowa ciągle nie jest skończona. Kiedy ostatni robotnicy zjadą na dół, wieżowiec może mieć ponad 1000 metrów.

Polski alpinista zginął przy zejściu ze szczytu Matterhorn (4478 m) na granicy Szwajcarii i Włoch.

Awaria brazylijskiego centrum kontroli lotów na północy kraju spowodowała kompletną dezorganizację ruchu lotniczego w tym kraju. Żeby uniknąć tragedii samoloty albo zawracały z tras, albo w ogóle nie startowały.

Negatywna decyzja w takich sprawach to rzadkość - komentuje amerykańska prasa odmowę ekstradycji Edwarda Mazura przez sąd w Chicago. Gazety dodają, że orzeczenie może mieć znaczne reperkusje polityczne w Polsce.

Około 4.30 nad ranem wjechali samochodem do supermarketu. Za jego pomocą wyrwali bankomat ze ściany i wywieźli - niezauważeni przez nikogo. Tak oryginalnej kradzieży dokonali nieznani sprawcy w czeskiej Ostrawie.

George Bush na ponad dwie godziny przekazał dziś pełnię władzy wiceprezydentowi Dickowi Cheneyowi. Sam Bush przechodził zabieg kolonoskopii wymagający pełnego znieczulenia.

Władze Ukrainy chcą poprosić zagranicznych, w tym polskich ekspertów, o pomoc w ustaleniu przyczyn wykolejenia się 16 lipca pociągu z żółtym fosforem w obwodzie lwowskim - informuje internetowa gazeta "Ukraińska Prawda".

Domniemany rzecznik afgańskich talibów poinformował, że obaj porwani Niemcy zostali zastrzeleni. Afgańskie MSZ twierdzi, że jeden zakładnik żyje. Talibowie grożą też śmiercią pojmanych Koreańczyków.

Pierwsza w historii Indii kobieta objęła urząd prezydenta tego kraju. Pratibha Patil była kandydatką rządzącego Indyjskiego Kongresu Narodowego.

Rozwścieczony cyrkowy słoń, sprowokowany przez trzydziestoletniego robotnika, złapał go, rzucił o ziemię i zdeptał. Potem pastwił się nad ciałem ciągle żywego mężczyzny i przeganiał osoby, które chciały pomóc.

Czy za nazwanie "faszystą" polityk może się obrazić? Może, ale sąd we Włoszech uzna to za dopuszczalną krytykę polityczną. Obrazi za to zwykłego obywatela - uznał sąd.

Domniemany rzecznik afgańskich talibów poinformował, że bojownicy zastrzelili obu porwanych Niemców. Niemiecki MSZ nie potwierdza tej wiadomości. Nie przedstawiono żadnych dowodów zbrodni.

Pakistańska policja rozbroiła w nocy z piątku na sobotę ładunek wybuchowy, podłożony przed centrum handlowym w Karaczi, gdzie o świcie miała się rozpocząć sprzedaż siódmego tomu sagi o przygodach Harry'ego Pottera.

Tajemnica ujrzała światło - prawie dzienne. Prawie, bo o pierwszej w nocy światła nie było zbyt wiele - a właśnie o pierwszej naszego czasu odbyła się premiera ostatniego tomu książki Joanne Rowling o przygodach najbardziej znanego na świecie małego czarodzieja.

Kiedy temperatura przekracza 40 stopni futrzanym zwierzakom zostaje tylko ... jeść lody. Mrożone owoce to w taki upał ulubiony przysmak mieszkańców rzymskiego zoo. Na soczyste tłuste mięso nie chcą nawet patrzeć, za to zajadają się owocowymi mrożonkami.

Prezydent USA George W. Bush będzie miał dziś zabieg diagnostyczny kolonoskopii. Ponieważ 61-letni prezydent przejdzie zabieg w znieczuleniu ogólnym, przekaże swoją władzę na ten czas wiceprezydentowi Dickowi Cheneyowi.

Prezydent USA George Bush podpisał w piątek ustawę zakazującą tortur podczas przesłuchań. Ma to być odpowiedź krytykę w kraju i za granicą amerykańskiej polityki wobec więźniów. Wiele osób podchodzi jednak sceptycznie do nowego prawa.

Kreml po raz pierwszy wspomina, że rosyjski biznesmen mógł być mordercą Aleksandra Litwinienki, a rosyjski minister spraw zagranicznych mówi o nadziei na normalizację stosunków z Wielką Brytanią.

Setki tysięcy mieszkańców stolicy Boliwii - La Paz, położonego na wysokości ponad 4.000 m n.p.m., demonstrowało w piątek na ulicach miasta przeciw ewentualnemu przeniesieniu rządu do 600-tysięcznego Sucre.

2 mln dolarów strat - to wstępne szacunki ukraińskiego rządu po poniedziałkowym wykolejeniu się pociągu z żółtym fosforem. To jednak nie koniec. - Straty z dnia na dzień rosną - informuje szef resortu ds. sytuacji nadzwyczajnych Nestor Szufrycz.

Słynny czarodziej nie umrze. Co więcej - zostanie ojcem. "Le Parisien" ujawnia zakończenie ostatniego tomu o Potterze.

Rosja jest gotowa negocjować Traktat o Ograniczeniu Sił Konwencjonalnych w Europie (CFE) - powiedział wysokiej rangi rosyjski dyplomata. Prezydent Władimir Putin daje Zachodowi 150 dni.

Najsłabszym ogniwem polskiego wniosku były zeznania Artura Zirajewskiego, który według sędziego jest kłamcą - wyjaśnia amerykański obrońca Edwarda Mazura, Chris Gair. Biznesmen nie powinien być wydany Polsce - uznał sąd w Chicago.

Dwóch uprowadzonych w Afganistanie Niemców znajduje się w rękach talibów. Ich lokalny lider Jusuf Ahmadi zażądał wycofania niemieckich oddziałów z tego kraju. Jeśli Niemcy tego nie zrobią, zakładnicy zostaną zabici - stwierdził Ahmadi.

20 lipca 1944 roku grupa spiskowców skupionych wokół pułkownika Klausa von Stauffenberga zorganizowała zamach na życie fuehrera III Rzeszy. Jakie znaczenie dla współczesnych Niemiec ma ten najwyraźniejszy przejaw sprzeciwu wobec faszyzmu?