Silne wstrząsy. Tsunami nie będzie?

Silne trzęsienie ziemi nawiedziło regionie Moluków w Indonezji. Władze najpierw wystosowały ostrzeżenie o możliwym tsunami po wstrząsach o sile 7 stopni w skali Richtera, ale po kilkudziesięciu minutach zostało ono odwołane.

Skazana na chłostę - za rozmowę o seksie

Saudyjski sąd skazał na karę chłosty dziennikarkę Rozannę al-Jami. Zawiniła udziałem w programie telewizyjnym, w którym pewien Saudyjczyk zbyt otwarcie mówił o seksie. On sam został już wcześniej skazany na 5 lat więzienia.

Niemiec - Polak dwa bratanki

Nowa niemiecka koalicja rządowa chce dalszego pogłębienia przyjaźni i współpracy z Polską - zapowiedziano w opublikowanej w sobotę umowie koalicyjnej. Nowy rząd utworzą chadeccy politycy CDU/CSU i liberalnej FDP.

Nurkowie wydobyli 14 ciał

Co najmniej 14 osób utonęło w Bangladeszu, gdy na rzece Padma łódź zderzyła się z promem - podała w sobotę miejscowa policja. Tragedia wydarzyła się w piątek wieczorem w centrum kraju.

Niemcy pozbędą się broni atomowej

Niemcy będą rozmawiali z sojusznikami na temat wycofania z terytorium państwa stacjonujących tam jeszcze głowic atomowych - powiedział przewodniczący FDP Guido Westerwelle, przyszły szef niemieckiej dyplomacji.

Zabił sędziego i jego rodzinę

Irański sędzia i pięcioro członków jego rodziny zostało zamordowanych w Teheranie - podała półoficjalna agencja Fars. Do zbrodni doszło w czwartek, ale informacja dopiero teraz przedostała się do mediów.

Sankcje na Koreę za broń masowej zagłady

Amerykanie biją Koreańczyków po kieszeniach. USA nałożyły w piątek sankcje na północnokoreański bank w związku z jego zaangażowaniem w rozprzestrzenianie broni masowej zagłady - podano w Waszyngtonie.

Jest nowa niemiecka koalicja

Kanclerz Niemiec Angela Merkel z Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU), zwycięzcy ostatnich wyborów, przypieczętowała umowę koalicyjną z Wolną Partią Demokratyczną (FDP) w sobotę nad ranem. Oznacza to, że w Niemczech rządzić będzie koalicja CDU/CSU-FDP.

Biskupi krytykują korupcję

Ponad 200 biskupów rzymsko-katolickich z różnych krajów afrykańskich ostro skrytykowało w piątek skorumpowanych polityków z Czarnego Kontynentu i wezwało ich do wyrażenia skruchy lub ustąpienia.

Obalony prezydent nie składa broni

Obalony w drodze zamachu stanu prezydent Hondurasu Manuel Zelaya wycofał się w piątek z negocjacji z obecnym prezydentem Roberto Michelettim. Stawką w rozmowach było rozwiązanie trwającego cztery miesiące kryzysu, który sparaliżował kraj.

Bunt w więzieniu. Ile osób zginęło?

Sprzeczne informacje docierają z więzienia Joao Pessoa na północnym wschodzie Brazylii, gdzie doszło w piątek do buntu więźniów. Zdaniem BBC co najmniej pięciu osadzonych nie żyje, z kolei SkyNews pisze o siedmiu zabitych. Liczba rannych przekroczyła 40 osób.

Sarkozy czeka na wyrok za "oszczercze oskarżenie"

W piątek przed paryskim sądem zakończył się trwający miesiąc proces o "oszczercze oskarżenie" obecnego prezydenta Nicolasa Sarkozy'ego przez byłego premiera Francji Dominique'a de Villepin. Wyrok zostanie ogłoszony 28 stycznia.

Traktat z Lizbony do końca roku

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek oczekuje, że traktat reformujący Unię Europejską wejdzie w życie przed końcem tego roku. Traktat nadal nie został podpisany przez jednego członka wspólnoty, Czechy.

Wybory zakończą palestyński konflikt?

Prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas zdecydował o przeprowadzeniu wyborów prezydenckich i parlamentarnych 24 stycznia przyszłego roku. Abbas liczy, że zakończy on trwający lata i dzielący Palestyńczyków konflikt między Hamasem i Fatahem.

Geje czekają na podpis Obamy

Przemoc wobec homoseksualistów jest "przestępstwem z nienawiści" - uznał amerykański Senat i poszedł tym samym w ślady Izby Reprezentantów. Środowiska gejowskie czekają już teraz jedynie na podpis prezydenta Baracka Obamy, by cieszyć się z nowego prawa.

Pożar rafinerii, setki ewakuowanych

Gigantyczne płomienie, widoczne z odległości wielu kilometrów masy dymu i walczące w żywiołem zastępy strażaków - tak wygląda pożar rafinerii w Portoryko. Dwie osoby zostały ranne, 350 ewakuowano, a władze chwilowo zamroziły ceny benzyny i produktów ropopochodnych, by zapobiec windowaniu cen.

Próba zamachu na prezydenta

Siły bezpieczeństwa udaremniły zamach na prezydenta Czeczenii Ramzana Kadyrowa. Zamach miał być przeprowadzony w stolicy republiki - Groznym, a śmierć miała nadjechać na czterech kołach.

Układ ws. Iranu w gruzach

Wiele wskazuje na to, że marzenia o układzie zapewniającym międzynarodową kontrolę nad wykorzystaniem uranu przez Iran legły w gruzach. Gdyby uran wędrował do Francji i Rosji i wracał do Iranu w formie niezdatnej do budowy broni jądrowej, Zachód byłby o wiele bardziej spokojny. Choć oficjalna odpowiedź z Teheranu nadejdzie dopiero w przyszłym tygodniu, nadzieje na podobne rozwiązania są coraz mniejsze.

Polański najstarszym więźniem w Szwajcarii?

Roman Polański jest jednym z najstarszych więźniów w Szwajcarii - informuje szwajcarskie World Radio Switzerland. Potwierdza to polska konsul w Szwajcarii Jolanta Chojecka. Konsul widziała się z reżyserem i w rozmowie z reporterem tvn24.pl zapewnia, że otoczony jest troskliwą opieką przez polskie i francuskie służby dyplomatyczne.

Rosja: prokuratura bada znikające głosy

Około 1,5 tysiąca ludzi zebrali komuniści w centrum Moskwy, by zaprotestować przeciwko fałszerstwom, do których doszło podczas lokalnych wyborów 11 października. Jednocześnie prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie "cudów" nad urną.

Polański dostanie dwa lata?

Szwajcarski resort sprawiedliwości ocenia, że Roman Polański może dostać w USA dwa lata więzienia. Rzecznik ministerstwa poinformował, że amerykański wniosek o ekstradycję zostanie przekazany władzom kantonu Zurych tak, by Polański mógł zostać przesłuchany. - W zależności od wyników przesłuchania, podejmiemy decyzję o ekstradycji - dodał rzecznik.

Czesi też chcą tarczy

Czesi są gotowi uczestniczyć w amerykańskim projekcie nowej tarczy antyrakietowej - oświadczyli zgodnie w Pradze amerykański wiceprezydent Joe Biden oraz premier Czech Jan Fischer.

Utknęli w windzie na kilka godzin

Czternaście osób utknęło na kilka godzin w windzie w drapaczu chmur w chińskiej dzielnicy finansowej. Wszyscy najedli się sporo strachu, jednak nikomu nic poważnego się nie stało.

Czesi wiedzą czego chcą

Przed kilkoma tygodniami czeski prezydent Vaclav Klaus zażądał modyfikacji Traktatu Lizbońskiego. Teraz minister spraw europejskich poinformował Sztefan Fuele, że ma ona mieć formę zastrzeżenia, że Czechy wraz z Polską i Wielką Brytanią są wyłączone z obowiązywania Karty Praw Podstawowych.

Polański nie chce ekstradycji

Roman Polański "nie zaakceptuje" wniosku o ekstradycję, który Stany Zjednoczone przekazały Szwajcarii - powiedział agencji AFP francuski adwokat reżysera Herve Temime. O tym, że dokument wpłynął, jako pierwsza poinformowała TVN24. Później potwierdziło to szwajcarskie ministerstwo sprawiedliwości. Resort dodał, że reżyser będzie mógł się odwołać od każdej decyzji o ekstradycji.

Dyskryminacja Brytyjczyków. Winny j. polski

Czyżby Polacy mieli coraz silniejszą pozycję w Wielkiej Brytanii? Piekarnia w Acton została oskarżona o dyskryminację Brytyjczyków. Wszystko przez to, że agencja pośrednictwa pracy zamieściła ogłoszenie, w którym od kandydatów wymagała znajomości języka polskiego. O całej sprawie pisze "Daily Telegraph".

Rakiety w Polsce. "Rosja spokojna"

Rosyjskie media w dalszym ciągu komentują wizytę amerykańskiego wiceprezydenta Joe Bidena w Polsce, podkreślając, że "amerykański gość dość łatwo uzyskał od polskiego premiera Donalda Tuska i prezydenta Lecha Kaczyńskiego obietnice przyjęcia elementów nowego systemu obrony przeciwrakietowej USA".

Pilot przegapił lotnisko

Miał lądować w Minneapolis. Nie udało się. Pilot jednego z samolotów linii Northwest Airlines przeleciał 150 mil od planowanego celu, gdy zorientował się, że popełnił błąd. Teraz całą sprawę - jak doszło do pomyłki - starają się wyjaśnić śledczy.