Europejska siatka pedofilów rozbita. Rewizje także w Polsce

Setki rewizji w 19 krajach (także w Polsce) i 115 osób za kratkami - taki jest wynik wspólnej akcji policjantów z kilku krajów europejskich, którzy rozbili siatkę rozprowadzającą zdjęcia pornograficzne dzieci z austriackiej strony internetowej.

"Nie ma sensu (ekologicznie) zarzynać gospodarki"

- Jeśli my zarżniemy swoją gospodarkę, a inni będą emitować ciągle tak dużo dwutlenku węgla jak do tej pory, to nie będzie miało sensu - ogłosił na zjeździe EPL Donald Tusk. Premier deklaruje "ostrożność" co do ograniczenia emisji CO2.

Po co ZBiR? Rosjanie nie wiedzą

Ponad połowa Rosjan ma problem z odpowiedzią na pytanie, jaki cel ma utworzenie Związku Białorusi i Rosji. Niemniej większość pytanych opowiada się za dalszym zbliżeniem Mińska i Moskwy.

Lista "porwanych" przez Amerykanów

Irańskie władze twierdzą, że Amerykanie w ostatnim czasie porwali 11 Irańczyków. O liście "uprowadzonych" poinformowały irańskie media.

Pół roku więzienia za usunięcie krzyża

Głosy domagające się zdjęcia krzyży ze wszystkich publicznych miejsc doczekały się we Włoszech równie radykalnej odpowiedzi. Grupa katolickich senatorów centroprawicowej włoskiej koalicji pisze ustawę, która przewiduje karę do pół roku więzienia oraz grzywnę w wysokości 1 tys. euro dla urzędnika państwowego za zdjęcie krzyża w budynku użyteczności publicznej lub odmowę jego zawieszenia.

To nie UFO, to Rosjanie

Tak jak przypuszczali naukowcy, tajemnicze światła nad Norwegią to najprawdopodobniej rosyjska rakieta. Dziennik "Wiedomosti" podał bowiem informację, o kolejnej nieudanej rosyjskiej próbie z rakietą Buława.

Porwali dziesiątki dzieci

Grupa uzbrojonych mężczyzn porwała 75 osób ze szkoły podstawowej na południu Filipin. Zakładnikami w większości są dzieci. Filipińczycy obawiają się, że dojdzie do powtórki masakry z listopada, gdy porywacze w prowincji Maguindanao uprowadzili i zamordowali 57 osób.

Najczęściej o "polskich obozach" mówią Niemcy

To w niemieckich mediach najczęściej w tym roku padało sformułowanie o "polskich obozach" zagłady lub koncentracyjnych, wynika z raportu MSZ, który opisuje "Dziennik Gazeta Prawna". Łącznie w zagranicznych mediach padły w tym roku, według statystyk MSZ, 103 takie przekłamania.

Podejrzani Amerykanie wpadli w Pakistanie

Pięciu Amerykanów, których Pakistańczycy podejrzewają o kontakty z muzułmańskimi radykałami, znalazło się w pakistańskim areszcie. Trwają przesłuchania, ale służby bezpieczeństwa zapewniają, że zatrzymani współpracują.

Obalony prezydent nie chce wyjechać

Jeszcze w środę wydawało się, że obalony w czerwcu prezydent Hondurasu Manuel Zelaya opuści ostatecznie kraj i zakończy trwający od niemal pół roku kryzys. W czwartek przedstawiciele rządu jednak ogłosili, że plan wyjazdu Zelayi z kraju został odłożony.

Bezbolesna kara śmierci

Zamiast trzech zastrzyków – tylko jeden. To nowa metoda uśmiercania więźniów w stanie Ohio, w USA. Ma być efektywniej – skazani mają mniej się męczyć

Sarkozy i Brown uderzają podatkiem w bankierów

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy oraz premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown udowodnili, że potrafią potrafią działać (i pisać) razem. We wspólnym artykule opublikowanym w czwartkowym wydaniu amerykańskiego dziennika "The Wall Street Journal" wezwali do jednorazowego opodatkowania wszelkich finansowych nagród, jakie banki przyznały swym pracownikom.

Zamach w Bombaju? "Jestem niewinny"

Amerykanin David Headley został oskarżony przez władze USA o związek z atakami terrorystycznymi w Bombaju w 2008 r. W środę, podczas pierwszego pojawienia się w sądzie, mężczyzna nie przyznał się do winy.

Kto pomagał w brutalnych zamachach?

Premier Iraku Nuri al-Maliki oskarżył bliżej niesprecyzowaną zagranicę o pomoc w przeprowadzeniu we wtorek serii zamachów w Bagdadzie. W atakach zginęło około 120 osób, około pół tysiąca zostało rannych.

Adwokaci zawalczą, by Polański nie musiał stawić się w sądzie

Podczas gdy Roman Polański siedzi w areszcie domowym w Szwajcarii, na drugiej półkuli jego adwokaci stoczą kolejną bitwę w jego sprawie. W Los Angeles spróbują przekonać wysoki sąd, że umorzenie sprawy o gwałt sprzed 30 lat może odbyć się pod nieobecność na rozprawie filmowca.

Naród traci wiarę, że Putin da radę

Nie pomogła kilkugodzinna rozmowa z narodem, nie pomogły zapewnienia o pomocy. Rosjanie tracą wiarę w rząd premiera Władimira Putina, a zwłaszcza w to, że uratuje gospodarkę kraju. Takie wnioski można wysnuć na podstawie jednego z ostatnio przeprowadzonych sondaży.

Polakom Afganistan nie po drodze

Aż trzy czwarte Polaków jest przeciw obecności polskich wojsk w Afganistanie - wynika z sondażu przeprowadzonego przez MillwardBrown SMG/KRC dla France 24. Kilka dni temu polski rząd zadeklarował wysłanie 600 dodatkowych żołnierzy do Afganistanu.

"Popiełuszko" ma problemy we Włoszech

Mimo ciepłego przyjęcia we Włoszech film "Popiełuszko" podzielił losy "Katynia" Andrzeja Wajdy i bardzo szybko zszedł z tamtejszych ekranów. Trwają starania o pokazy specjalne.

"A", "B" i "C" skarżą irlandzkie państwo

Trzy kobiety z Irlandii zaskarżyły swój kraj do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Powód? Nie podoba im się surowe irlandzkie prawo zakazujące aborcji. W środę sędziowie zajmowali się tą sprawą.

Tak zabija A/H1N1

A/H1N1 może zaatakować całe drogi oddechowe, od tchawicy do pęcherzyków płucnych. Zupełnie jak hiszpanka, która 90 lat temu pochłonęła dziesiątki milionów ofiar - odkryli amerykańscy naukowcy. Sezonowa zatrzymuje się na górnych drogach oddechowych.

"Bin Laden kluczem do zwycięstwa"

Dopóki Osama bin Laden nie zostanie schwytany lub zabity, nie uda się pokonać Al-Kaidy - ocenia dowódca sił amerykańskich w Afganistanie generał Stanley McChrystal.

Twórca Twittera pokazał nowy gadżet

Telefon, który działa jak terminal kart kredytowych to ostatni pomysł twórcy Twittera Jacka Dorseya. Jak to możliwe? Dzięki niewielkiemu urządzeniu "Square", które może skanować karty płatnicze.

10 miliardów? "Nie wystarczy na trumny"

- Dziesięć miliardów nie wystarczy na zakup wystarczającej ilości trumien dla obywateli krajów rozwijających się - tymi słowami przywódca bloku tych państw skrytykował propozycję, jaka padła na klimatycznym szczycie. Biednym krajom na pomoc w walce ze zmianą klimatu zaproponowano właśnie 10 miliardów dolarów rocznie.

Jedyne takie zdjęcie kosmosu

Teleskop Hubble'a zrobił fotografię przedstawiającą najodleglejsze rejony Kosmosu. Pokazuje ona galaktyki sformowane zaledwie 600 milionów lat po Wielkim Wybuchu. Żadne takie obiekty nie były dotąd widziane w tak młodym wieku.

Izrael chciał selekcji Żydów z Polski

"Cyniczny dokument", jak określa go znalazca, publikuje izraelski dziennik "Haarec". Wynika z niego, że rząd Izraela w 1958 r. starał się nakłonić władze Polski, by nie pozwalały na emigrację do Izraela Żydów "chorych i niepełnosprawnych".

Ciemna materia - blogerzy piszą o "przełomowej publikacji"

18 grudnia - czy będzie to data przełomowa dla światowej nauki? New Scientist, powołując się na naukowe blogi podaje, że właśnie tego dnia "Nature" być może opublikuje przełomowe badania nad ciemną materią, jedną z największych zagadek wszechświata.

Obama zniesmacza Norwegów

Nie zje śniadania z królem, nie spotka się z dziennikarzami i w ogóle będzie w Oslo bardzo krótko - Norwegowie są zniesmaczeni skróceniem przez Baracka Obamę swojej wizyty w ich kraju. W czwartek Obama ma w Oslo odebrać pokojowego Nobla.