Dwanaście osób, a wśród nich dzieci, zostało rannych w wypadku polskiego autokaru w Rumunii. Nie ma ofiar śmiertelnych. Wiadomość dostaliśmy na platformę Kontakt TVN24. Informację potwierdził konsul RP w Bukareszcie. - Zawinił pędzący zbyt szybko kierowca ciężarówki jadącej z naprzeciwka - informuje rumuńska policja.

Urlop tego roku na Lazurowym Wybrzeżu czy na włoskich plażach może nie być tak komfortowy jak zazwyczaj. Tamtejsze plaże opanowała toksyczna odmiana wodorostu, który może wywołać silne przeziębienie oraz bóle głowy. - czytamy we włoskim dzienniku "La Stampa".

Na kary 11 lat i dziewięć miesięcy więzienia skazał w środę sąd w Schwerinie w Niemczech rodziców pięcioletniej dziewczynki, która w listopadzie zeszłego roku zmarła z głodu i pragnienia.

Susza oraz silny wiatr były przyczyną ponad stu pożarów, jakie wybuchły w nocy z wtorku na środę w Grecji. Na szczęście obyło się bez ofiar, jednak spłonęło wiele hektarów lasów i pól.

Włoski rząd planuje powszechne pobieranie odcisków palców od wszystkich dorosłych obywateli. Odciski mają znaleźć się w dowodach tożsamości od 2010 roku.

Armia izraelska zidentyfikowała ciała dwóch żołnierzy przekazanych dziś przez Hezbollah. Potwierdzenie ich tożsamości było warunkiem zwolnienia przez Izrael pięciu więźniów oraz przekazanie szczątek około 200 bojowników Hezbollahu.

59 kg heroiny o czarnorynkowej wartości 900 tys. euro próbował przemycić z Rumunii do Węgier kierowca tureckiej ciężarówki. Trefny towar odkryli funkcjonariusze rumuńskiej straży granicznej.

Dla potwierdzenia tożsamości znalezionych pod Jekaterynburgiem szczątków carskiej rodziny, przeprowadzona zostanie porównawcza analiza DNA spokrewnionych z nią przedstawicieli królewskich rodów Europy - poinformowała w środę rosyjska prokuratura. W Rosji zaczęły się już pierwsze uroczystości 90. rocznicy śmierci ostatniego cara Rosji, Mikołaja II.

109 milionów dolarów grzywny zapłaci były prezes koncernu Samsung za unikanie płacenia podatków. Li Kun-hi został skazany też na trzy lata więzienia w zawieszeniu, jednak oczyszczono go z poważniejszych zarzutów, jak choćby korupcji.

25-letni mężczyzna zastrzelił pięciu kolegów z pracy, a następnie popełnił samobójstwo w fabryce w amerykańskim stanie Kentucky. Policja ujawnia nowe wideo z kamer przemysłowych, które zarejestrowały to zdarzenie.

Pakistańska policja zatrzymała wysokiej rangi działacza Al-Kaidy. Pochodzący z Tanzanii Muhammad al-Misri jest ponoć głównym organizatorem zamachów terrorystycznych w Pakistanie.

Już w 2009 roku laserowe działko, zdolne zniszczyć np. lecący pocisk moździerzowy, może ujrzeć światło dzienne. Amerykańska firma Raytheon właśnie kończy prace nad tym cudeńkiem. Laser ma zastąpić przestarzały i mało skuteczny system Phalanx (Falanga).

Barack Obama, kandydat demokratów do Białego Domu, nie przyczynił się do złagodzenia problemów rasowych w USA - wynika z badania przeprowadzonego przez "New York Times" i telewizję CBS.

Mimo że prezydent USA George Bush zalicza Iran do tzw. "osi zła", wysoki urzędnik jego administracji weźmie udział w planowanym na sobotę w Szwajcarii spotkaniu szefa dyplomacji UE Javiera Solany z głównym irańskim negocjatorem ds. nuklearnych Sajedem Dżalilim.

- Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla niektórych wypowiedzi Rosjan w sprawie tarczy antyrakietowej - mówi szef federalnej Agencji ds. Obrony Antyrakietowej, gen. Henry Obering. Podkreśla, że te wypowiedzi "stają się coraz bardziej agresywne".

Sędzia Nicole Choubrac, która rozwiodła prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego z jego poprzednią żoną - Cecilią, otrzymała z jego rąk najwyższe francuskie odznaczenie - Legię Honorową.

Lech Kaczyński przekona do ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego czeskiego przywódcę Vaclava Klausa, a Nicolas Sarkozy zajmie się Irlandią. W Polsce powstanie fabryka Peugeot, a Unia przychylniej spojrzy na dostawy gazu z Azerbejdżanu - tak według informacji "Dziennika" ma wyglądać "wspólny plan" prezydentów Francji i Polski.

Prawie 12 tysięcy osób ewakuowano we wtorek wieczorem z domów w jednej z dzielnic Berlina po znalezieniu ważącej 500 kilogramów bomby z czasów II wojny światowej - informuje PAP, powołując się na radio RBB.

Utrata pracy z powodu czarów, to niecodzienność w dzisiejszych czasach. A jednak francuski ambasador na Madagaskarze stracił stanowisko właśnie z tego powodu. Zabobonny prezydent tego kraju, Marc Ravalomanana obawiał się, że dyplomata "rzuci na niego urok" - czytamy w dzisiejszym wydaniu dziennika "Le Monde".

Śmierć Bronisława Geremka odbiła się szerokim echem na całym świecie. Do uroczystego pożegnania polskiego polityka przyłączył się Parlament Europejski, gdzie wystawiono specjalną księgę kondolencyjną.

Poważny wypadek w szwedzkim lunaparku. W Goeteborgu runęła gondola "Tęcza". Rannych jest 30 osób. Wśród poszkodowanych są dzieci.

- USA powinny użyć wszelkich narzędzi nacisku na Iran, by zapobiec uzyskaniu przez ten kraj broni atomowej – stwierdził Barack Obama. Demokratyczny kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych chce natomiast zakończyć amerykańską misję w Iraku i przenieść siły do Afganistanu.

Prezydent Stanów Zjednoczonych George W. Bush odrzucił ideę stworzenia "sztucznego" harmonogramu wycofania amerykańskich wojsk z Iraku. Opuszczenie terytorium kraju przez żołnierzy USA uzależnia od panującej na miejscu sytuacji.

Niezwykłą wyprawę planuje brytyjski badacz i podróżnik Lewis Gordon Pugh. Jeszcze tego lata zamierza on dotrzeć na Biegun Północny... kajakiem. Chce w ten sposób zwrócić uwagę na niekorzystne zmiany klimatu.

Po raz pierwszy w historii do publicznej wiadomości podano nagranie wideo z przesłuchania podejrzanego o terroryzm nastolatka w amerykańskiej bazie Guantanamo na Kubie.

Gruzińscy i amerykańscy żołnierze rozpoczęli we wtorek wspólne ćwiczenia. Władze gruzińskie zapewniły jednak, że manewry były planowane już od miesięcy i nie są związane z napięciem wokół Abchazji i Osetii Południowej - dwóch separatystycznych regionów Gruzji - poinformowała agencja Associated Press.

Trochę kreatywności i zmysłu artystycznego wystarczy, by zostać autorem najważniejszego symbolu państwowego Iraku. W kraju tym właśnie ogłoszono konkurs na nową flagę narodową.

150 tys. osób uczestniczyło w mszy otwierającej XXIII Światowe Dni Młodzieży. Zgromadzeni na portowym nabrzeżu Barangaroo w Sydney młodzi ludzie zostali powitani występem Aborygenów oraz... sms-em od papieża.