Burza magnetyczna rozpętała się nad Ziemią

Ogłoszono kosmiczny alarm - na Ziemię docierają potężne porcje energii, spowodowane przez słoneczne rozbłyski. Zjawisko to zwane burzą słoneczną zdarza się często, jednak - gdy jest szczególnie silne - może spowodować zakłócenia urządzeń elektronicznych na naszej planecie i zjawisko zorzy polarnej daleko pod kołem podbiegunowym. Także w Polsce.

Izrael wykorzysta Hitlera do budowy swoich osiedli

- Izraelski minister spraw zagranicznych Awigdor Lieberman chce wykorzystać zdjęcie przedstawiające przedwojennego muftiego Jerozolimy w towarzystwie Adolfa Hitlera, aby wesprzeć kontrowersyjny projekt budowy żydowskiego osiedla w miejscu dawnej siedziby kolaborującego z nazistami Amina al-Husajniego - informuje w środę agencja AFP.

Terrorysta z Bombaju: Powieście mnie

- Jeśli wierzycie, że przyznałem się do winy licząc na łaskę, powieście mnie - oświadczył jedyny zamachowiec z Bombaju, którego udało się schwytać. Kilka dni temu zaszokował wszystkich przyznając się do winy. Obrońcy Pakistańczyka chcą, by sędzia zakończył proces, ale wszystko wyjaśni się w czwartek.

Nasz Sejm to przy nich pikuś

W polskim Sejmie bywa gorąco podczas debat, ale daleko nam do emocji towarzyszących koreańskim parlamentarzystom. Kilkuset posłów (i posłanek) starło się w środę na sali obrad. Co najmniej jedna osoba trafiła do szpitala. A poszło o sprawę, która najwidoczniej budzi wiele kontrowersji nie tylko nad Wisłą - reformę w mediach.

Z Silvio w łóżku z falbankami. "Nie jestem święty"

- Nie jestem święty - przyznał Silvio Berlucosni i w tej sposób po raz pierwszy odniósł się do opublikowanych przez prasę nagrań. Potwierdzają one, mimo wcześniejszych zaprzeczeń premiera, że miał intymne kontakty z Patrizią D'Addario, określaną przez media jako "luksusowa call girl".

14 lat więzienia za żart z prezydenta

Chcesz spędzić 14 lat w niezbyt przytulnym pakistańskim więzieniu? - wystarczy wysłać SMS, email lub wpis na blogu obrażający prezydenta Asifa Zardariego i twoje życzenie może się spełnić. W Pakistanie wprowadzono nowe przepisy, które bardzo surowo każą za obrazę głowy państwa.

"USA popierają suwerenną Ukrainę"

- Potwierdzamy swe poparcie dla niepodległości Ukrainy - powiedział John Biden podczas drugiego dnia wizyty w Kijowie. Wiceprezydent USA oznajmił również, iż wolność ekonomiczna Ukrainy "zależy bardziej od wolności energetycznej niż od innego czynnika".

Ukraińcy przypłyną szerokim strumieniem

Między Polską a Ukrainą ruszył mały ruch graniczny. Pierwsi Ukraińcy dokumenty uprawniające do bezwizowego przekraczania granicy odebrali z rąk szefa polskiego MSZ Radosława Sikorskiego.

Przeprosili za prezydenta w skarpetkach

Po fali oburzenia w indyjskim parlamencie i wśród indyjskich internautów linie lotnicze Continental Airlines przeprosiły byłego prezydenta Indii za upokarzającą kontrolę na lotnisku.

Samobójstwo z iPhonem w tle

25-letni chiński inżynier zabił się, bo zgubił prototyp nowego modelu iPhone'a. Dla niektórych jednak śmierć Chińczyka jest bardziej tajemnicza.

Rakieta nie poleciała, poleciała głowa

Z 11 prób najnowszej rosyjskiej rakiety balistycznej Buława aż siedem okazało się katastrofą. Ostatnie fiasko, w połowie lipca, przepełniło czarę goryczy - odpowiedzialny za projekt już nie pracuje dla Kremla.

Śmierć podczas zaćmienia

65-letnia kobieta zmarła podczas rytualnej kąpieli w Gangesie. Podczas zaćmienia słońca ten indyjski rytuał miał szczególne znaczenie.

Amerykański parasol sięgnie Arabów?

Stany Zjednoczone "nadal trzymają otwarte drzwi dla dialogu z Iranem", ale jeśli Teheran nie wstrzyma swojego programu atomowego, Waszyngton obejmie swym parasolem ochronnym kraje Zatoki Perskiej - zapowiada Hillary Clinton.

Zwycięstwo nad talibami nie ucieszy Pakistanu

Władze Pakistanu niechętnie patrzą na intensywne operacje USA w Afganistanie, pisze "New York Times". Gazeta obawia się nawet, że w przyszłości Islamabad może powrócić do sojuszu z talibami.

Sprawa Politkowskiej ruszy za dwa tygodnie

Powtórny proces w sprawie zabójstwa Anny Politkowskiej rozpocznie się 5 sierpnia w moskiewskim okręgowym sądzie wojskowym - poinformowała adwokatka rodziny dziennikarki Anna Stawicka.

Morderstwo dziennikarza bliskie osądzenia

Były generał ukraińskiego MSW Ołeksij Pukacz od sześciu lat wymykał się władzom. W końcu jednak główny oskarżony o zamordowanie w 2000 r. niezależnego dziennikarza Georgija Gongadzego został złapany.

Górnicy pod ostrzałem terrorystów

Co najmniej dwie osoby zginęły w ataku terrorystów na konwój 12 autobusów wiozących pracowników amerykańskiej kopalni złota i miedzi w indonezyjskiej prowincji Papua.

Słońce zgasło na 6 minut

To bez wątpienia jedno z najciekawszych i niezwykłych zjawisk. Miliony ludzi w Azji wpatrzone w niebo śledziły całkowite zaćmienie słońca. Uważane za najdłuższe w tym stuleciu, przekroczyło 6 minut. Duże obszary kontynentu przez kilka minut pogrążone były w ciemnościach.

Zbyt gorliwie walczą z terroryzmem

Walcząc z terroryzmem Arabia Saudyjska łamie prawa człowieka - orzekła Amnesty International, dodając jednocześnie, że wielu torturowanych przez Saudyjczyków to istotnie terroryści.

Pasażerowie wywrócili prom

Co najmniej trzy osoby zginęły w wodach Amazonki. Wywrócił się prom pasażerski, na pokładzie którego było około 180 osób.

Kim knuje z birmańską juntą?

Czy Korea Północna współpracuje z rządzoną przez wojskową juntę Birmą w projektach atomowych? Sekretarz stanu USA podejrzewa, że tak.

Więcej porwań po śmierci Estemirowej

Od czasu śmierci Natalii Estemirowej, która należała do najaktywniejszych współpracowników organizacji Memoriał, w Czeczenii zwiększyła się liczba zaginięć ludzi. O niepokojącej tendencji poinformowało funkcjonujące w Groznym biuro tej organizacji.

Minister przeprasza turystów za słone rachunki

Niezwykłe przeprosiny za wygórowany rachunek za obiad. Minister turystyki Włoch Michela Vittoria Brambilla wystosowała specjalny list do pary z Japonii, która za obiad zapłaciła 700 euro włącznie z napiwkiem w wysokości 100 euro.

Włosi wyłowili ciało Polaka

Ciało 26-letniego Polaka, który utonął w niedzielę w rzece Pad w Boretto koło Reggio Emilia na północy Włoch, znaleziono we wtorek wieczorem - podała agencja ANSA.

Kumulacja wszechczasów

Chcesz wygrać 102,5 mln euro? To masz czas do czwartku. Wtedy bowiem odbędzie się kolejne losowanie włoskiego Superenalotto. We wtorek znów nikt nie trafił "szóstki" i dzięki temu doszło tam do kumulacji wszechczasów.

Testujemy na przyjaciołach... bez znieczulenia

W ubiegłym roku 3,65 miliona zwierząt trafiło do angielskich laboratoriów, gdzie przeprowadza się na nich często bolesne eksperymenty. To wzrost o ponad 14 proc. w porównaniu z 2007 rokiem i najgorszy od 17 lat bilans - wynika z opublikowanych danych przez Home Office (brytyjski odpowiednik MSWiA). Tylko w 2009 roku do laboratoriach na całym świecie trafi ponad 150 mln zwierząt.

ONZ zabraknie na pomoc 4,8 mld dolarów

Prawie 5 miliardów dolarów zabraknie w tym roku ONZ na pomoc humanitarną - alarmują we wtorek Narody Zjednoczone. To efekt wyczerpania pomocy zagranicznej, kryzysu gospodarczego oraz dziesięciokrotnego wzrostem potrzeb w Pakistanie.

Pałki w odpowiedzi na "śmierć dyktatorom"

Starcia z policją i dziesiątki aresztowanych zwolenników reform - to pokłosie wtorkowych protestów w stolicy Iranu, Teheranie. Ludzie zebrali się na placu Haft-e-Tir, pomimo zakazu wprowadzonego w wyniku powyborczych niepokojów.

Coś uderzyło w Jowisza. Dziura wielkości Ziemi

Gigantyczna dziura na powierzchni Jowisza. Otwór wielkości Ziemi wykrył astronom amator Anthony Wesley. Zdaniem NASA, która potwierdziła doniesienia Australijczyka, w planetę uderzyła prawdopodobnie kometa.