Wyleciał z trasy. Wylądował na dachu

Prawdopodobnie jechał za szybko. Kierowca wpadł w poślizg, stracił kontrolę nad autem, wypadł z trasy i dosłownie wzbił się w powietrze. Lot zakończył na dachu jednego z pobliskich fitness clubów. Kierowca zginął na miejscu.

Grecja szykuje strajk generalny

Greckie związki zawodowe planują 24-godzinny strajk generalny. Odbędzie się on w czwartek 20 maja. Już tydzień wcześniej, w środę, przed parlamentem w Atenach kilka tysięcy Greków demonstrowało przeciwko ograniczaniu wydatków budżetowych i wzrostowi podatków po przyznaniu zadłużonemu krajowi pomocy w wysokości 110 mld euro przez UE i MFW.

Chcieli wysadzić niemiecki samolot?

Na berlińskim lotnisku Tegel niemiecka policja zatrzymała w środę dwóch Rosjan podejrzanych o próbę przeprowadzenia zamachu. Funkcjonariuszy zaalarmowała kobieta, która słysząc rozmowę mężczyzn odniosła wrażenie, że zamierzają porwać samolot lecący do Moskwy.

Miliband chce zastąpić Browna

David Miliband, dotychczasowy minister spraw zagranicznych, chce zastąpić Gordona Browna na stanowisku przewodniczącego Partii Pracy. Polityk swoją kandydaturę na szefa laburzystów ogłosił w środę.

"Związani bardziej niż kiedykolwiek"

Hamid Karzaj przyjechał w środę do Waszyngtonu, gdzie spotkał się z Barackiem Obamą. Prezydent Stanów Zjednoczonych podkreślił, że USA nadal ściśle współpracują z afgańskim przywódcą, a doniesienia o niedawnych tarciach z nim określił jako przesadzone. - Teraz nawet jesteśmy ze sobą związani bardziej niż kiedykolwiek - oświadczył z kolei prezydent Afganistanu.

Szwajcaria zwleka z ekstradycją Polańskiego

Szwajcaria zwleka z podjęciem decyzji w sprawie wniosku o ekstradycję do USA Romana Polańskiego. Najpierw chcą od amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości otrzymać "dodatkowe informacje"

Niemcy nagrodzą Tuska

Premier Donald Tusk przybył w środę po południu do Akwizgranu, gdzie w czwartek odbierze nagrodę Karola Wielkiego, przyznawaną za zasługi w promowaniu zjednoczenia Europy i pokoju. Laudację na cześć szefa polskiego rządu wygłosi kanclerz Niemiec Angela Merkel.

Nie dla euro i zaciskanie pasa

Brytyjski koalicyjny rząd przedstawił plany swoich działań na najbliższe pięć lat. To synteza, a zarazem kompromis programów wyborczych konserwatystów i liberałów. Jeszcze w tym roku obrachunkowym wydatki rządowe zmniejszone zostaną o sześć miliardów funtów. Wstąpienie do strefy euro za kadencji rządów Camerona i Clegga nie wchodzi w grę.

W ciele dziecka przez całe życie

Dla rodziców jest ukochaną, choć bardzo ciężko chorą, córką. Dla naukowców genetyczną zagadką i ogromnym wyzwaniem. Bo Brooke Greenberg, choć ma ma 17 lat to zatrzymała się w rozwoju na etapie jednorocznego dziecka.

Cudem ocaleni z katastrof

Katastrofę libijskiego samolotu z 104 osób na pokładzie przeżył tylko kilkuletni holenderski chłopiec. To nie jedyne cudowne ocalenie w historii lotnictwa. Rok temu w katastrofie Airbursa z 153 pasażerów przeżyła tylko 14-letnia dziewczyna. W 1971 roku 17-letnia Niemka przetrwała po tym, gdy samolot, którym leciała rozpadł się na dwie części, a ona w fotelu spadła z kilku kilometrów.

Serbowie chcą wydania zbrodniarza wojennego

Serbia domaga się od Międzynarodowego Trybunału Karnego do spraw byłej Jugosławii przekazania Radislava Krsticia. Były generał odbywa w brytyjskim więzieniu wieloletni wyrok za zbrodnie podczas wojny w Bośni.

Przeżył jako jedyny

Katastrofę samolotu w Trypolisie, w której zginęły 103 osoby, przeżyło tylko małe dziecko. To holenderski chłopiec w wieku 10 lat. Przebywa w szpitalu, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Opozycja straszy: Miedwiediew narzuci umowę

Ukraińska opozycja ostrzega: na majową wizytę w Kijowie Dmitrij Miedwiediew przywiezie "gotowe, przygotowane wcześniej na Kremlu" umowy, m.in. w sprawie połączenia Gazpromu z ukraińską państwową spółką paliwową Naftohaz. Wicepremier Ukrainy Andrij Klujew oświadczył jednak, że podczas spotkania nie dojdzie do podpisania żadnych paktów o współpracy w dziedzinie energetycznej.

Emeryci walczyli z policją

Rumuńscy emeryci wyszli na ulice Bukaresztu. Chcą ustąpienia prezydenta Traiana Basescu, który zapowiedział cięcia emerytur. Gdy próbowali dojść do prezydenckiego pałacu, interweniowała policja.

Polacy na Wyspach nie mają się czego bać

Konserwatywny Cameron i liberalny Clegg o Polsce mówili podczas kampanii niewiele. Ale gdy słowa na nasz temat padały, trudno było je określić jako przychylne. Czy nowe rządy w Wielkiej Brytanii oznaczają zmianę w stosunku do licznej polonii?

Strzały na granicy z Kosowem

Cztery osoby zginęły w strzelaninie, do której doszło w nocy z wtorku na środę pod macedońską wsią Radusza w pobliżu granicy z Kosowem - poinformowała macedońska policja. Według władz, zabici przemycali broń w samochodzie.

Rosyjscy szpiedzy wracają na Krym

Oficerowie rosyjskiego kontrwywiadu, którzy na życzenie poprzednich władz w Kijowie opuścili Ukrainę w grudniu 2009 roku, znowu będą mogli działać w tym kraju - pisze w środę dziennik "Kommiersant-Ukraina".

Klasztorne centrum przemytu narkotyków

Pochodzący z Ameryki Południowej dozorca w klasztorze zakonnic w centrum Mediolanu urządził tam ośrodek przemytu i handlu narkotykami. Włoska policja rozbiła w środę gang aresztując 33 osoby, wśród nich przemytników, podających się za pielgrzymów.

"Małżeństwo z miłości, czy szybki rozwód?"

Wielka Brytania ma najmłodszego premiera od 200 lat i pierwszy koalicyjny rząd od 70 lat. To koniec politycznej niepewności. Czy jednak koalicja jest małżeństwem z miłości, czy też zapowiedzią szybkiego rozwodu? - zastanawia się prasa brytyjska.

Tymoszenko: chcą mnie uwięzić

Była premier Ukrainy Julia Tymoszenko uważa, że nowe władze kraju z prezydentem Wiktorem Janukowyczem na czele chcą ją uwięzić za działalność opozycyjną. W ten sposób Tymoszenko skomentowała wezwanie jej do kijowskiej prokuratury w charakterze podejrzanego w sprawie sprzed lat.

Dom zapadł się pod ziemię. Rodzina zginęła

Czteroosobowa rodzina z kanadyjskiego Quebecu zginęła uwięziona w domu, który zapadł się do leju krasowego - poinformowały miejscowe władze. Do tragedii doszło w poniedziałek wieczorem w miejscowości Saint-Jude.

Władze odetną wodę opozycji

Władze Tajlandii zaczną w środę o północy ograniczać dostawy wody, żywności i prądu do okupowanego przez opozycjonistów centrum Bangkoku. Nadzwyczajne środki mają doprowadzić do zakończenia antyrządowych manifestacji.

60 górników nie żyje. Tragiczny bilans rośnie

Do 60 wzrosła liczba ofiar katastrofy w rosyjskiej kopalni Raspadskaja w obwodzie kemerowskim na Syberii. W środę znaleziono osiem kolejnych ciał górników, 30 uważa się wciąż za zaginionych. We wtorek na miejsce katastrofy przyjechał rosyjski premier Władimir Putin.

Syzyfowej pracy w USA ciąg dalszy

W Zatoce Meksykańskiej trwa nieprzerwana walka z ropą wyciekającą z pozostałości po platformie naftowej "Deepwater Horizon". Pod wodę opuszczono drugą, mniejszą niż poprzednia kopułę, która ma zatrzymać płynącą z szybu ropę.

Filmowcy w Cannes bronią Polańskiego

Filmowcy, którzy przyjechali do Cannes na rozpoczynający się tam w środę 63. Międzynarodowy Festiwal Filmowy, podpisali petycję do władz Szwajcarii w obronie Romana Polańskiego. Reżyser oczekuje w areszcie domowym na decyzję szwajcarskiego wymiaru sprawiedliwości w sprawie wniosku o jego ekstradycję do USA.

Korea Płn. dokonała fuzji nuklearnej

Korea Północna dokonała fuzji jąder atomowych, czyli decydującego kroku na drodze rozwoju technologii nuklearnej - poinformował dziennik "Rodong Sinmun", oficjalny organ komunistycznych władz tego kraju.