Kilka tysięcy osób demonstrowało w sobotę we Francji przeciwko poszukiwaniu i eksploatacji złóż gazu łupkowego z okazji międzynarodowego dnia walki ze szczelinowaniem hydraulicznym - pisze AFP. Demonstranci pojawili się m.in. w Montelimar na południu i w Lille na północy.

Samolot wiozący spadochroniarzy rozbił się w miejscowości Marchovelette w Belgii. Burmistrz miasteczka Fernelmont poinformował, że nikt nie przeżył katastrofy. Jak informował na antenie TVN24 korespondent stacji, według relacji świadków kilku spadochroniarzy próbowało ratować się skokiem z samolotu.

Francuski prezydent Francois Hollande oświadczył w sobotę, że romska nastolatka Leonarda, której odesłanie do Kosowa wywołało we Francji kontrowersje i protesty, może powrócić do Francji i kontynuować tam naukę, jeśli złoży taki wniosek. Ale wrócić może tylko bez rodziny.

19-letni pracownik dyskontu w mieście Kornwestheim w południowo-zachodnich Niemczech, został ukąszony przez jadowitego pająka. Do wypadku doszło, gdy mężczyzna rozpakowywał towar.

Władze Pakistanu potwierdziły, że wśród co najmniej 2200 ludzi zabitych na terytorium tego kraju w atakach samolotów bezzałogowych USA, co najmniej 400 osób to cywile - poinformowała agencja Reuters, powołując się na raport ONZ na ten temat.

Sąd apelacyjny w Mediolanie zakazał byłemu premierowi Włoch Silvio Berlusconiemu pełnienia funkcji publicznych przez dwa lata za oszustwa podatkowe w jego telewizji Mediaset przy zakupie praw do emisji. Obrona zapowiedziała zaskarżenie wyroku w Sądzie Najwyższym.

Burmistrz Nankinu, miasta leżącego w wschodnich Chinach, Ji Jianye został odwołany ze stanowiska za "poważne naruszenie dyscypliny" - podała w sobotę prasa państwowa. W taki sposób w komunikatach oficjalnych zazwyczaj określane są przestępstwa korupcyjne.

Dziewięciu szyickich pielgrzymów z Libanu porwanych w Syrii w maju 2012 r. odzyskało wolność w piątek wieczorem - podało MSW w Bejrucie. Zostali oswobodzeni dzięki porozumieniu, które może doprowadzić do uwolnienia dwóch tureckich pilotów porwanych w Libanie w sierpniu.