Ponad 50 lat po sławnej aferze związanej z zestrzeleniem samolotu szpiegowskiego USA nad ZSRR, jego pilot otrzymał pośmiertnie medal za "heroizm" wykazany podczas sowieckiej niewoli. Wcześniej, po powrocie do USA, Gary Powers był często krytykowany, ponieważ nie "skorzystał" z kapsułki z trucizną i ostatecznie skończył życie zapomniany przez państwo.

Francuzi głosują w drugiej turze wyborów parlamentarnych. Największą szansę na zwycięstwo mają socjaliści, którzy wraz z sojusznikami mogą liczyć na bezwzględną większość w parlamencie. Oznacza to kompletną klęskę prawicy, która jeszcze niedawno miała kontrolę nad izbą ustawodawczą i Pałacem Elizejskim w postaci Nicolasa Sarkozy'ego.

Owiany tajemnicą bezzałogowy wahadłowiec amerykańskiej armii X-37B wrócił na Ziemię po 15-miesięcznej misji. W sobotę wylądował w centrum lotów kosmicznych Vandenberg w Kalifornii.

Komisja kardynałów, powołana w kwietniu przez papieża w celu wyjaśnienia skandalu z wyciekiem zza Spiżowej Bramy tajnych dokumentów (Vatileaks) spotkała się z papieżem – podało watykańskie biuro prasowe.

Niespełna dwa miesiące po ostatnich wyborach, Grecy znów idą do urn wybierać parlament. Wynik niedzielnego głosowania może przesądzić o być albo nie być Grecji w strefie euro. Dlatego też wybory z wielką uwagą obserwuje cała Unia Europejska.

"Polskie i rosyjskie łzy"- tak odpadnięcie biało-czerwonych i Sbornej z Euro 2012 komentuje włoska telewizja RAI . - Boże, czegośmy dożyli! Rosja i Polska wylatują! - krzyknął z kolei sprawozdawca telewizji Rossija po ostatnich gwizdkach sędziów na stadionach w Warszawie i Wrocławiu.

Trzy największe włoskie centrale związkowe zorganizowały w Rzymie manifestację, na której pojawiły się tysiące ludzi. Włosi domagają się od rządu działań ochraniających miejsca pracy, reformy systemu podatkowego i pobudzenia gospodarki.

Organizacja Narodów Zjednoczonych zawiesiła działalność swoich obserwatorów w Syrii z powodu rosnącego niebezpieczeństwa w tym kraju - podały w sobotę agencje prasowe, powołując się na szefa misji generała Roberta Mooda.

Strażnik miejski z Hurbanova na południu Słowacji zastrzelił w sobotę trzech Romów i ranił dwie kolejne osoby. Funkcjonariusz groził samobójstwem. Po trzygodzinnej obławie został zatrzymany przez policję.

Śledztwo w sprawie tragicznego wypadku belgijskiego autokaru, który rozbił się w Szwajcarii, skupia się na ewentualnym błędzie lub chorobie kierowcy. Szwajcarska prokuratura wykluczyła usterkę techniczną autobusu - podał w sobotę dziennik "La Libre Belgique".

Następca tronu Arabii Saudyjskiej książę Najif ibn Abd al-Aziz as-Saud zmarł w szpitalu w Genewie w wieku 79 lat - poinformowała w sobotę saudyjska telewizja państwowa.

Watykan wystąpił w piątek z wnioskiem i przyznanie mu internetowej domeny "catholic", by wprowadzić "porządek doktrynalny" w sieci i wzmocnić tam swoją obecność. Według włoskich mediów Watykan chce za to zapłacić 185 tys. dolarów.

Około tysiąca kibiców z Rosji wjechało w ciągu ostatniej doby do Polski przez przejście graniczne w Terespolu (woj. lubelskie). Ponad 1,5 tys. kibiców różnych narodowości odprawiono natomiast na przejściu z Ukrainą w Hrebennem. W sobotę w Warszawie na Stadionie Narodowym mecz Rosja-Grecja.

W Egipcie rozpoczęła się w sobotę dwudniowa druga tura wyborów prezydenckich. O najwyższy urząd w państwie ubiegają się kandydat Bractwa Muzułmańskiego Mohamed Mursi oraz ostatni premier mianowany przez ówczesnego prezydenta Hosniego Mubaraka, Ahmed Szafik.

Szef Pentagonu Leon Panetta wyraził w piątek podziękowanie homoseksualistom, którzy służą w Siłach Zbrojnych Stanów Zjednoczonych. Po raz pierwszy w siłach zbrojnych USA obchodzony jest w tym roku Miesiąc Dumy Homoseksualistów.

Zdjęcia, na których biją się z Polakami, obiegły świat i rzuciły cień na Euro 2012. To mniejszość rosyjskich kibiców na turnieju, ale mniejszość dobrze zorganizowana i bojowa. Ultrasi z Moskwy pokazują to nie tylko w swym mieście, ale gdy jest okazja, także za granicą. Tak było na Euro 2008, tak było kilka dni temu w Warszawie. Ten marsz przypomniał wydarzenia sprzed niemal dokładnie trzech lat.

Przed piątkowym meczem w Doniecku trzy aktywistki Femen zostały porwane. W sobotę tuż po północy na ich profilu na Facebooku poinformowano, że odnalazły się w szpitalu.

Znana brytyjska aktorka, zdobywczyni Oscara Kate Winslet oraz reżyser i aktor Kenneth Branagh zostali uhonorowani przez królową Elżbietę II. Branagh otrzymał tytuł szlachecki, a Winslet została komandorem Orderu Imperium Brytyjskiego.