Stewardesa linii American Airlines napędziła pasażerom stracha. Przed startem powiedziała, że samolot się rozbije i podzieli los tych lecących 11 września, bo firma znajduje się na granicy bankructwa. Ponieważ nie chciała się uspokoić, na pokładzie doszło do szamotaniny. Dwie osoby zostały ranne.

11 marca 2011 roku oczy całego świata zwrócone były w kierunku Japonii, gdzie doszło do tragicznego w skutkach trzęsienia ziemi. W trakcie kataklizmu w Japonii przebywał Adam Kalbarczyk, który na bieżąco relacjonował nam wydarzenia z tego kraju. Teraz - rok po katastrofie - Polak ponownie informuje nas o tym, jak kraj podnosi się po tak tragicznych doświadczeniach.

Dwudziestu trzech domniemanych członków Al-Kaidy zginęło w przeprowadzonych w nocy atakach z powietrza na pozycje bojowników w prowincji Al-Bajda w południowym Jemenie - poinformowały w sobotę źródła w służbach bezpieczeństwa.

Władze Sarajewa zamierzają zbudować w mieście pomnik upamiętniający Serbów zabitych podczas wojny 1992-1995 przez członków armii bośniackiej (w większości muzułmanów) - poinformował w piątek mer stolicy Bośni i Hercegowiny Alija Behmen.

Rosyjska opozycja zapowiedziała wielką manifestację na ulicach Moskwy. Przeciw Putinowi maja protestować dziesiątki tysięcy ludzi. Jak mówi w rozmowie z TVN24 Paweł Chodorkowski, syn represjonowanego oligarchy, budzenie się rosyjskiego społeczeństwa obywatelskiego, które nie boi się protestować przeciw władzy to "spełnienie marzenia" jego ojca.

Zawód - korespondent wojenny, płeć - kobieta. Trudno to pogodzić, ale są takie, które próbują. Czasem kończy się to tragicznie, jak w przypadku Marie Colvin, która zginęła w bombardowaniach syryjskiego miasta Hims. O nich i dla tych, które chcą pójść ich śladem powstała książka "Ziemia nie dla kobiet". A w niej - z naszego punktu widzenia nieco zaskakujące, ale po dłuższym zastanowieniu - jak najbardziej praktyczne rady. Na przykład - noś obrączkę, ona może uchronić cię przed gwałtem. Dezodorant z kolei może pomóc się bronić.

Będzie wstyd, jeśli nasi żołnierze zdążą wrócić już z afgańskiej misji, a sprzęt, który miał ich chronić będzie wciąż na taśmie produkcyjnej. Specjalnie wzmocniony i dodatkowo wyposażony Rosomak od kilku miesięcy czeka na odbiór, bo co innego chcieliśmy mieć, a co innego dostajemy. Jeszcze inne przetargi są niewykonalne, bo specyfikacja przypomina bardziej koncert życzeń niż realne zamówienie. Co mają do powiedzenia ci, którzy za sprzęt, czyli za bezpieczeństwo żołnierzy odpowiadają?

W sobotę na Słowacji odbywają się przedterminowe wybory parlamentarne, będące konsekwencją upadku centroprawicowego rządu Ivety Radiczovej w październiku zeszłego roku.

Szef opozycyjnej Narodowej Rady Syryjskiej Burhan Ghaljun odrzucił w piątek apel wysłannika ONZ Kofiego Annana o dialog z prezydentem Syrii Baszarem el-Asadem. Zdaniem Ghaljuna rozwiązanie polityczne konfliktu nie jest możliwe bez presji militarnej na władze. Sam Annan w sobotę ma spotkać się w sobotę z Asadem.

Japonia to kraj bliski sercom Polaków. Łączą nas mocne fundamenty przyjaźni, także w momentach dramatycznych - powiedziała prezydentowa Anna Komorowska podczas uroczystości w ambasadzie Japonii, upamiętniającej ofiary trzęsienia ziemi i tsunami w tym kraju.

Izraelskie lotnictwo zbombardowało cele w Strefie Gazy zabijając 11 Palestyńczyków. Jedną z ofiar jest szef radykalnego ruchu palestyńskiego, Ludowych Komitetów Oporu - podały światowe agencje. Inny zabity to Mahmud Hanani - jeden z pierwszych więźniów wypuszczonych przez Izrael w zamian za uwolnienie żydowskiego żołnierza Gilada Szlita. Przed atakiem izraelskiego lotnictwa ze Strefy Gazy wystrzelono na południowy Izrael dwie rakiety.

Prezydent Barack Obama pogratulował Władimirowi Putinowi zwycięstwa w niedzielnych wyborach prezydenckich - poinformowała w piątek wieczorem amerykańska agencja AP, powołując się na Biały Dom. O gratulacjach pisze też rosyjska agencja ITAR-TASS. Z kolei wcześniej rzecznik Białego Domu Josh Earnest wspominał o rozmowie, ale nie użył określenia "gratulacje".

Naukowcy skompletowali pierwszą pełną mapę pola szczątków zatopionego przed 100 laty Titanica - donosi telewizja Fox News. Jak pisze stacja, daje to nadzieję, że uda się dzięki temu dokładniej poznać historię najbardziej znanej katastrofy morskiej w historii.

Cztery osoby zginęły, a dwie znajdują się w stanie krytycznym - to bilans tragicznego wypadku do jakiego doszło na autostradzie w amerykańskim stanie Ohio.

Barack Obama zadzwonił w piątek do Władimira Putina w związku z jego wygraną w niedzielnych wyborach prezydenckich w Rosji - ogłosił rzecznik Białego Domu Josh Earnest. Mimo że rzecznik słowem nie wspomniał o gratulacjach, telefon został ostro skrytykowany przez prawicę.

Naoto Matsumura jest jedynym mieszkańcem strefy rażenia wokół elektrowni atomowej Fukushimy Daichi. Dogląda porzuconych przez swoich właścicieli zwierząt. Według władz, mieszka tam nielegalnie. Nie chce jednak opuszczać swojego domu.

Po największej w historii katastrofie atomowej od czasów Czarnobyla, cały świat wstrzymał dech w oczekiwaniu na możliwe konsekwencje. W rok po wypadkach w japońskiej Fukushimie Państwowa Agencja Atomistyki ocenia, że Europa nie była zagrożona poważnym skażeniem, ale odnotowano jego minimalne wartości.

Nie o takiej promocji marzyły władze Gdańska. Z kitesurferem Janem Lisewskim wyszło jak wyszło, a pieniądze trzeba mu wypłacić. Okrągłe 40 tysięcy złotych z budżetu miasta. To grosze w porównaniu z kosztem akcji ratowania śmiałka, który bez asekuracji chciał przepłynąć Morze Czerwone. Lisewski wrócił dziś do kraju i już na lotnisku, tym razem dziękował saudyjskim służbom za zaangażowanie w jego poszukiwania.

Trudno w to uwierzyć, ale poszukiwania ofiar i uznanych za zaginionych trwają od dziś. A od trzęsienia ziemi i fali tsunami w Japonii pojutrze minie rok. Zginęło wtedy ponad 20 tysięcy osób. Japonia wspomina i odbudowuje się, choć wiele rejonów będzie opustoszałych przez lata. Z ponad 50 japońskich reaktorów jądrowych działa już tylko pięć.