Zgodnie z oczekiwaniami, parlament Węgier wybrał dziś prawicowo-konserwatywnego polityka Janosa Adera na nowego prezydenta państwa. Lewicowo-liberalna opozycja zbojkotowała głosowanie. Ader zapowiedział, że będzie prezydentem wszystkich Węgrów bez względu na podziały społeczne i polityczne.

W stolicy Egiptu w pobliżu siedziby ministerstwa obrony nad ranem wybuchły zacięte starcia. Początkowo walczyli zwolennicy przeciwnych obozów politycznych. Po przybyciu na miejsce wojska żołnierze również zostali obrzuceni kamieniami. W wyniku brutalnych starć zginęło co najmniej 11 osób, a wiele zostało rannych.

- Wojsko Korea Północnej zakończyło przygotowania techniczne do trzeciej próby nuklearnej i czeka jedynie na zielone światło ze strony władz w Phenianie - twierdzi ekspert ds. nuklearnych przy południowokoreańskim rządzie.

- Nie chciałbym, by to była walka na pięści ani utarczka słowna. Musi odbyć się z godnością, bo tu chodzi o Francję, a nie starcie dwóch osobowości - powiedział w środę Francois Hollande, pytany o wieczorną debatę z Nicolasem Sarkozym.

Ponad 250 samolotów wykonujących loty nad Koreą Południową miało problemy z nawigacją satelitarną. Anonimowi przedstawiciele władz w Seulu twierdzą, że to wina wojska Korei Północnej, zakłócającego sygnał GPS. Phenian nasila sabotaż z nawigacji satelitarnej zwłaszcza w czasie ćwiczeń wojskowych prowadzonych na Południu.

"Porzucona przez chłopaka dentystka z Wrocławia w akcie zemsty wyrwała mu wszystkie zęby" - takie nagłówki od kilku dni krzyczą z portali zagranicznych mediów. Choć w historii nie ma zapewne ani odrobiny prawdy, jest powtarzana na całym świecie - od Stanów Zjednoczonych po Indonezję.

Po domu, w którym przez lata ukrywał się Osama bin Laden, nie został kamień na kamieniu. Rok po ataku amerykańskich komandosów w miejscu rezydencji w pakistańskim Abbottabad pozostało kilka kawałków betonu i rowy wypełnione wodą. Niektórzy lokalni mieszkańcy nie dają wiary, że w już nieistniejącym domu rzeczywiście zabito szefa Al-Kaidy.

- Ukraina musi sobie zdawać sprawę, że droga do Europy wiedzie przez most o dwóch filarach: demokracji i rządach prawa - powiedział w wywiadzie dla gazety "Bild" Guido Westerwelle. Szef niemieckiego MSZ stwierdził, iż decyzja o oficjalnym bojkocie Euro 2012 na Ukrainie przez niemiecki rząd nie zapadła, ale nie wykluczył takiej możliwości. - Piłka jest teraz po stronie prezydenta Janukowycza - powiedział Niemiec.

Kilka godzin po odlocie Baracka Obamy z Kabulu afgańscy rebelianci przeprowadzili atak na kompleks mieszkalny dla obcokrajowców. Najpierw samobójca zdetonował samochód wyładowanymi ładunkami wybuchowymi, później do środka wdarło się dwóch kolejnych zamachowców. Obaj zginęli w wymianie ognia nie powodując ofiar. Sytuacja ma już być opanowana.

Oddaj swoje organy do przeszczepu - teraz także na Facebooku. Umożliwia to nowa aplikacja, uruchomiona przez samego Marka Zuckerberga. W ten sposób chce on pomóc tysiącom osób czekających na transplantację.

Urzędniczka zarządzająca finansami małego miasta Dixon w stanie Illinois, słynnego z faktu wychowania się tam Ronalda Reagana, przez dwie dekady zdefraudowała olbrzymie pieniądze. Rita Crundwell przez lata zdołała całkowicie zapanować nad finansami 15-tysięcznego miasteczka i skrycie wyprowadziła z niego 53 miliony dolarów. Dzięki ukradzionym pieniądzom stała się między innymi najsłynniejszym hodowcą koni rasy Quarter Horse.

W rok po zabiciu Osamy bin Ladena przez Amerykanów prezydent USA Barack Obama musi odpierać zarzuty, że usiłuje wykorzystać tę rocznicę w swojej kampanii o reelekcję w listopadowych wyborach. Powodem sporu stał się przedwyborczy spot nadany w telewizji i zamieszczony w internecie, w którym Biały Dom przypomniał decyzję Obamy o operacji sił specjalnych w Pakistanie w celu likwidacji szefa Al-Kaidy.

Bukmacherzy cały czas przyjmują zakłady, że książę William i jego żona Kate doczekają się potomka jeszcze w 2012 roku. Jednak w takim wypadku księżna musiałaby już teraz być w ciąży. Obecnie najbardziej prawdopodobny termin dla powiększenia królewskiej rodziny to 2013 rok.

Newt Gingrich faktycznie wycofał się z dalszej walki w republikańskich prawyborach. Decyzja byłego przewodniczącego Izby Reprezentantów to prawdopodobnie efekt ubiegłotygodniowej klęski w pięciu stanach, gdzie zwyciężał faworyt prawyborów Mitt Romney.

Jakub T., skazany za gwałt w Exeter w 2006 r., podczas procesu przed brytyjskim sądem był spokojny i opanowany, na pytania odpowiadał zdawkowo. Powtarzał, że jest niewinny, a próbkę swego DNA oddał dobrowolnie, bo "nie miał powodów do obaw". "Superwizjer" TVN dotarł do oficjalnego zapisu dźwiękowego całej rozprawy. W jaki sposób mężczyzna bronił się? Jakie dowody świadczyły przeciwko niemu?

Rok temu, 2 maja 2011 roku, amerykańskie siły specjalne zabiły Osamę bin Ladena. Przywódca terrorystycznej organizacji Al-Kaida zginął podczas operacji w pakistańskim mieście Abbotabad. Prezydent USA Barack Obama uznaje zabicie bin Ladena za jeden z większych sukcesów swojej administracji.

- Rok po zabiciu Osamy bin Ladena pokonanie Al-Kaidy jest obecnie w naszym zasięgu - oświadczył Barack Obama w rocznicę śmierci terrorysty nr 1. Prezydent Stanów Zjednoczonych pojawił się na kilka godzin w Afganistanie. Podczas rozmowy z żołnierzami USA w Afganistanie powiedział, że rok temu bin Laden "otrzymał to, na co zasługiwał". Niedługo tym, jak prezydent USA opuścił Kabul, doszło tam do silnej eksplozji.

Prezydent USA Barack Obama przyleciał we wtorek do Kabulu z niezapowiedziana wizytą. W trakcie spotkania z Hamidem Karzajem, prezydentem Afganistanu, podpisał umowę o strategicznym partnerstwie między obu krajami.

Kolejne głosy w Niemczech w sprawie bojkotu Euro 2012 na Ukrainie. Szefowa Związku Wypędzonych Erika Steinbach jest za przeniesieniem mistrzostw z Ukrainy do Polski lub Niemiec. Za takim rozwiązaniem są też prominentni niemieccy politycy.