Nigeryjska agencja National Oil Spill Detection and Response Agency (NOSDRA) oznajmiła komisji parlamentarnej, że koncern Shell powinien zapłacić 5 miliardów dolarów za wyciek ropy, do którego doszło w tym kraju w grudniu 2011 roku.

Ministerstwo obrony USA rozpoczęło w utajnionym miejscu na terytorium Kataru budowę stacji radarowej, której zadaniem będzie alarmowanie o ewentualnych pociskach rakietowych nadlatujących z Iranu - podał amerykański dziennik "Wall Street Journal".

Trwa postępowanie przeciw byłemu szefowi rumuńskiego urzędu skarbowego Sorinowi Blejnarowi. Zarzuca mu się udział w obliczonej na unikanie płacenia podatków operacji, w którą zamieszany jest także dyrektor służb celnych.

Wysłannik ONZ do Syrii Kofi Annan oświadczył, że konflikt w tym kraju osiągnął "punkt krytyczny". Zrobił to w Moskwie, gdzie spotkał się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Putin ze swej strony zapewnił, że "uczyni wszystko", by wesprzeć wysiłki Annana na rzecz pokoju.

Biały Dom ostrzegł we wtorek władze Syrii, że będą pociągnięte do odpowiedzialności w przypadku niewłaściwego składowania broni chemicznej bądź postępowania z arsenałem, który jest w posiadaniu reżimu.

- Reżim prezydenta Baszara el-Asada nie zawaha się użyć broni chemicznej, jeżeli zostanie przyparty do muru - stwierdził w rozmowie z BBC były ambasador Syrii w Iraku Nawaf el-Fares, który w zeszłym tygodniu przeszedł na stronę opozycji. To najwyżej postawiony syryjski polityk, który porzucił reżim.

W związku z rządowym programem cięć w wydatkach MSW Włoch ograniczyło zasady zapewnienia ochrony najważniejszym politykom. 70 parlamentarzystów dowiedziało się, że dalej będą mieli zapewnioną eskortę, ale samochód i kierowcę muszą zapewnić sobie sami.

Trójce nastolatków z Chicago grozi wieloletnie więzienie za śmiertelne pobicie 62-letniego mężczyzny. Młodzi chcieli zabawić się kosztem starszego imigranta w grę "wybierz i znokautuj". Pobity Delfino Mora zmarł. Nagranie napaści nastolatkowie wrzucili na Facebooka.