Estońska spółka GasTerm wykorzystała na swojej stronie internetowej zdjęcie z byłego nazistowskiego obozu w Auschwitz. - Chcieliśmy przekazać naszym klientom, że służący do ogrzewania gaz ziemny nie jest trujący - odpowiedział na pytania tvn24.pl dyrektor wykonawczy spółki. Kontrowersyjna fotografia została już usunięta.

Wygląda na to, że w Rosji znaleźli się naśladowcy ukraińskich aktywistek Femenu, które zasłynęły ostatnio ścięciem krzyża w centrum Kijowa. Podczas weekendu w Rosji padły cztery krzyże. Sprawcy pozostają nieznani.

2011 rok był rekordowy pod względem eksportu broni przez Stany Zjednoczone - wynika ze statystyk wykonanych na zlecenie Kongresu opublikowanych przez "New York Times". Broń sprzedawana była głównie do krajów Zatoki Perskiej, zaniepokojonych ambicjami Iranu.

- Niemcy muszą zachować czujność i występować przeciw tym, którzy gardzą demokracją i ją zwalczają - powiedział prezydent RFN Joachim Gauck w niedzielę w Rostocku. 20 lat temu doszło tam do najgorszych zamieszek na tle ksenofobicznym w powojennej historii kraju.

W Tampie na Florydzie formalnie rozpocznie się dziś przedwyborcza konwencja Partii Republikańskiej (GOP), która ma zatwierdzić nominację Mitta Romneya na kandydata stronnictwa w tegorocznych wyborach prezydenckich w USA 6 listopada.

Zmarły w sobotę astronauta amerykański Neil Armstrong, pierwszy człowiek, który postawił stopę na Księżycu, krytykował administrację prezydenta Baracka Obamy za rezygnację z programu wznowienia lotów załogowych na Srebrny Glob. - Ja rozumiem absolutnie jego rozgoryczenie - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 generał Mirosław Hermaszewski.

Wnuk brytyjskiej królowej Elżbiety II książę Harry dostanie najpewniej naganę od dowódcy swej jednostki, a za narażenie na szwank imienia armii będzie musiał przeznaczyć jednorazowo połowę miesięcznego żołdu na cele charytatywne - twierdzi "Sunday Telegraph".

Największą sensacją weekendu w amerykańskich kinach okazał się dokument "2016: Obama's America", który jest filmem mocno antyprezydenckim. Dziennikarz i pisarz Dinesh D’Souza nakręcił na podstawie swojego bestsellera obraz, który pokazuje m.in. wizję Stanów Zjednoczonych w 2016 roku, jeśli Barack Obama zwycięży walkę o drugą kadencję. Film podzielił krytyków i tłumy kinomanów, dzięki którym pokonał w box-officie nawet hollywoodzkie produkcje.

"Był następcą mitycznego Ikara", "wyjątkowy człowiek", "uczestniczył w czymś wielkim" - takimi określeniami polscy naukowcy nazywają Neila Armstronga, pierwszego człowieka na Księżycu. Astronauta zmarł wczoraj w wieku 82 lat.

"Z najwyższym niepokojem" IV Zjazd Polonii i Polaków z Zagranicy przyjął informacje o sposobie realizacji przez MSZ pomocy na rzecz Polaków za granicą - głosi uchwała przyjęta w niedzielę przez uczestników Zjazdu. Niedociagnięcia wynikały z przyczyn niezależnych od MSZ - odpowiedział już resort i zapewnił, że przyspieszy prace.