Pierwsze bezpośrednie starcie za Barackiem Obamą i Mittem Romneyem. W Denver debatowano o polityce wewnętrznej. Nie ma wątpliwości, że wygrał kandydat republikanów. - To on był w ofensywie przez 90 minut tego spotkania - ocenił Reuters. Podobnie uważa większość komentatorów i telewidzów w USA. Kolejna debata 16 października.

Monitorujący wybory parlamentarne w Gruzji europosłowie z ramienia Europejskiej Partii Ludowej (EPL) uznali, że głosowanie zorganizowano zgodnie ze standardami międzynarodowymi. Zwrócili jednak uwagę na nieprawidłowości, jakie miały miejsce już po głosowaniu.

Zgodnie z szacunkami głównego ekonomisty Międzynarodowego Funduszu Walutowego Oliviera Blancharda, kryzys ekonomiczny ma potrwać jeszcze sześć lat. - Na wyjście z kryzysu, który zaczął się w 2008 roku, potrzeba 10 lat - stwierdził Blanchard.

W nocy polskiego czasu pierwsze wielkie starcie dwóch kandydatów w nadchodzących wyborach prezydenckich. Przebieg telewizyjnej debaty Barack Obama kontra Mitt Romney, która może mieć znaczny wpływ na wynik wyborów, jest uprzednio szczegółowo ustalony.

Granat moździerzowy wystrzelony z Syrii spadł na turecką wioskę i zabił pięć osób. - W odpowiedzi ostrzelaliśmy cele na terenie Syrii - oznajmił po kilku godzinach turecki rząd. Wcześniej Turcja kontaktowała się z NATO i ONZ. Państwa Sojuszu Północnoatlantyckiego mają spotkać się na nadzwyczajnym posiedzeniu.

Ponieważ wielkie koncerny zawiodły oczekiwania Pentagonu, wojskowi zwrócili się do społeczeństwa. Agencja DARPA ogłosiła konkurs na zaprojektowanie "czołgu" dla Piechoty Morskiej. Osoba lub zespół, który przedstawi zadowalający projekt, może dostać nawet pięć milionów dolarów.

Royal Navy z pompą ogłosiła wyznaczenie pierwszych członków załogi lotniskowca HMS Queen Elizabeth. Przez najbliższe lata będą oni jednak mieli mało wspólnego z "prawdziwymi" marynarzami. Okręt jest wciąż budowany i wejdzie do służby dopiero około 2020 roku.

Włoska policja aresztowała szefa włoskiej agencji zajmującej się ściąganiem podatków. Mężczyzna wraz z czterema współpracownikami miał ukraść łącznie około stu milionów euro pochodzących z podatków, które potem wydał na jachty, samoloty i wielkie imprezy.

Syryjczycy nie zamordowali załogi naszego zestrzelonego myśliwca RF-4 - zapewnił turecki minister obrony Ismet Yilmaz. Zdementował tym samym doniesienia telewizji Al-Arabija, która podała, że załoga samolotu została pojmana i następnie zamordowana na rozkaz prezydenta Syrii Baszara el-Asada.

Około 1500 więźniów skazanych za lekkie przestępstwa ma objąć przygotowywana przez władze Ukrainy amnestia. Nie będzie jednak dotyczyć ona osób odsiadujących wyroki za nadużycie władzy.