Antykoncepcja dla panów? "Nie jestem zainteresowany"

Maszynkę do antykoncepcji dla mężczyzn opracowali inżynierowie z Uniwersytetu Północnej Karoliny w Chapel Hill. Emituje ona ultradźwięki, które - jak twierdzą wynalazcy - na kilka miesięcy mogą pozbawić mężczyznę płodności. Naukowcy zapewniają, że metoda jest odwracalna i bezpieczna, ale seksuolodzy są zgodni, że nie wywoła ona entuzjazmu wśród panów. - Brzmi dosyć strasznie. Nie chciałbym, żeby promienie zaglądały w okolice moich części intymnych - potwierdza przewidywania lekarzy jeden z zapytanych o to przechodniów.

Karabinierzy na oddziały położnicze. Za dużo "cesarek"

Ministerstwo zdrowia Włoch poleciło specjalnej jednostce karabinierów przeprowadzenie kontroli na oddziałach położniczych w całym kraju. Ma to położyć kres powszechnemu zjawisku wykonywania przez lekarzy cesarskiego cięcia na życzenie rodzących matek.

Walcząc z narkotykami, chce ich legalizacji

Prezydent Gwatemali Otto Perez Molina zapowiada, że na najbliższym spotkaniu przywódców regionu zaproponuje legalizację narkotyków w Ameryce Środkowej. Wcześniej podobną inicjatywę ogłosił prezydent Kolumbii Juan Manuel Santos.

"The Sun" nie zniknie z kiosków

Koncern News Corporation nie zaprzestanie wydawania tabloidu "The Sun", mimo aresztowania jego pięciu czołowych dziennikarzy - oświadczył w sobotę szef medialnego giganta Rupert Murdoch. Biznesmen spodziewany jest w najbliższych dniach w Londynie.

Syria daje 72 godz. na zamknięcie ambasad Tunezji i Libii

Syria dała Tunezji i Libii 72-godzinny termin na zamknięcie ich ambasad w Damaszku - poinformowały w sobotę tamtejsze źródła oficjalne. Rząd Baszara el-Asada podjął tę decyzję w odpowiedzi na kroki władz tunezyjskich i libijskich zmierzające do usunięcia ambasadorów Syrii z ich krajów.

Nieoczekiwana dymisja lidera partii Putina

Szef Centralnego Komitetu Wykonawczego kierowanej przez premiera Władimira Putina partii Jedna Rosja, Andriej Worobiow ustąpił z tej funkcji. Wcześniej podawano, że może on odejść ze stanowiska po marcowych wyborach prezydenckich.

Grecki strajk stracił na sile

Udział mieszkańców Aten w sobotę, w drugim dniu 48-godzinnego strajku generalnego w Grecji, znacznie się zmniejszył. W przeciwieństwie do piątku otwarto m.in. wiele sklepów. Grecy sprzeciwiają się wdrożeniu nowych środków oszczędnościowych, uchwalonych przez rząd.

"To nie jest worek kartofli. Trzeba szanować ludzki poryw"

Władze Moskwy nie zgodziły się na zaplanowany przed murami Kremla 200-tysięczny wiec poparcia dla Władimira Putina, kandydującego w marcowych wyborach prezydenckich. Powód? Za dużo uczestników i miejsce nieprzystosowane do takich akcji. Stołeczne władze chcą zaproponować inne miejsce, sugerują też zmniejszenie liczby uczestników o połowę. - To nie jest worek kartofli. Trzeba szanować ludzki poryw - oburzał się wiceszef putinowskiego sztabu, Aleksiej Anisimow.

Mandela trafi na banknoty

Wizerunek Nelsona Mandeli znajdzie się na banknotach w RPA - poinformował prezydent kraju Jacob Zuma. Ogłosił to w siedzibie banku centralnego w sobotę, w 22. rocznicę zwolnienia Mandeli z więzienia, w którym przesiedział 27 lat za walkę z apartheidem.

Głoduje w więzieniu 55 dni. Stan krytyczny

Stan białoruskiego opozycjonisty Siarhieja Kawalenki, który już 55. dzień prowadzi w więzieniu głodówkę, jest krytyczny - oświadczył w sobotę jego adwokat Piotar Kawalenka.

Prokuratorzy przejmują film z mostku Costa Concordia

Włoska prokuratura poleciła karabinierom przejęcie amatorskiego nagrania z mostku kapitańskiego statku Costa Concordia, wyemitowanego przez telewizję byłego premiera Silvio Berlusconiego. Na ujawnionym nagraniu widać kilkanaście osób, w tym kapitana i oficerów statku, mówiących spokojnym głosem o uderzeniu w skałę, awarii silników i wodzie wdzierającej się do pomieszczeń. Nie widać, by zdecydowanie reagowali oni na te dramatyczne wydarzenia.

Syryjski generał zastrzelony na ulicy

Syryjski generał Isa el-Chouli, szef szpitala wojskowego w Damaszku, został zastrzelony w sobotę w stolicy - podała syryjska agencja państwowa Sana. Według agencji o dokonanie zabójstwa podejrzewane jest "jedno z ugrupowań terrorystycznych" w kraju.

Postrzelona w głowę polityk dostanie "swój" okręt

Za kilka lat po oceanach świata będzie pływał okręt, noszący imię Gabrielle Giffords, amerykańskiej kongresmenki, która rok temu została postrzelona w głowę. Jej nadzwyczaj szybki powrót do zdrowia jest określany jako "cud". - Jest nad wyraz słuszne, aby nowy okręt LCS 10 został nazwany imieniem kogoś, kto stał się symbolem odwagi i niezłomności - stwierdził sekretarz marynarki Ray Mabus.

Pięciu dziennikarzy </BR>"The Sun" aresztowanych

Brytyjska policja aresztowała pięciu pracowników bulwarówki "The Sun" w związku z podejrzeniami o nielegalne opłacanie funkcjonariuszy publicznych przez media - podały w sobotę agencja Reutera i brytyjskie media.

"Najgwałtowniejszy ostrzał". USA pokazują Hims z kosmosu

Siły reżimowe nie ustają w atakach w mieście Hims, będącym głównym ośrodkiem oporu wobec prezydenta Baszara el-Asada. Na miasto spadły w sobotę rakiety i pociski wystrzelone z czołgów. Według opozycji zginęło co najmniej czterech cywili.

W Grecji zlikwidują 150 tys. miejsc pracy

Grecki rząd przyjął w piątek wieczorem projekt nowego programu oszczędności, wymaganych przez UE i MFW, co stanowi kolejny krok na drodze do otrzymania drugiego pakietu międzynarodowej pomocy wartej 130 miliardów euro - poinformowała grecka agencja ANA.

Ofiarował cerkwii kilogram złota. Anonimowo

Nieznany mężczyzna włożył kilogramową sztabkę złota do kosza na ofiary dla cerkwi prawosławnej w jednym ze sklepów w Brześciu - poinformował w sobotę białoruski portal Telegraf.by.

Znaki na niebie rysowane Dreamlinerem

Testy nowych samolotów pasażerskich nie należą do wydarzeń dynamicznych i ekscytujących. Piloci Boeinga latający nowymi Dreamlinerami postanowili wprowadzić trochę urozmaicenia w swoją pracę. Jak zauważyli fani lotnictwa, B787 wykonujący bardzo długi lot nad terenem USA "nakreślił" olbrzymie logo koncernu Boeing.

Śnieg sięga dachów domów. Już 57 ofiar mrozów

Liczba ofiar fali mrozów w Rumunii wzrosła w piątek do 57 - podało ministerstwo zdrowia. W ciągu ostatnich 48 godzin w Rumunii zamarzło 16 osób, z tego 13 w nocy z czwartku na piątek. W niektórych rejonach śnieg sięga dachów domów.

Grupa Anonymous zaatakowała stronę CIA

Strona internetowa amerykańskiej Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA) w piątek stała się celem ataku hakerskiego, do którego przyznała się grupa Anonymous. Hakerzy nie podają motywów ataku.

"Tintin w Kongo" nie jest rasistowski

Sąd w Belgii nie zgodził się w piątek na zakaz sprzedaży komiksu "Tintin w Kongo" belgijskiego rysownika Herge'a, uznając, że autor, tworząc go w latach 30., nie kierował się motywami rasistowskimi. Z oskarżeniem o rasizm wystąpił do sądu kongijski emigrant.

Tusk z Sikorskim o portalu w Holandii

Dziesięciu ambasadorów ma podpisać w poniedziałek list wzywający do odcięcia się od inicjatywy stworzenia antyimigranckiego portalu przez holenderską partię PVV - poinformował rzecznik polskiej ambasady w Holandii Janusz Wołosz. Na wspomnianym portalu można skarżyć się na imigrantów, szczególnie Polaków. Temat portalu został też poruszony podczas piątkowego spotkania premiera Donalda Tuska z szefem MSZ Radosławem Sikorskim.

"Bankructwo to katastrofa". Ministrowie odchodzą

Nie możemy pozwolić Grecji zbankrutować - oświadczył w piątek szef greckiego rządu Lukas Papademos. Podkreślił, że trzeba zrobić wszystko, by zaaprobować program oszczędnościowy rządu, gdyż w przeciwnym razie krajowi grozić będzie katastrofa. Tymczasem rząd opuszczają w proteście przeciwko cięciom kolejni ministrowie.

28 zabitych w Aleppo. </BR>Czołgi ostrzeliwują Hims

Co najmniej 28 osób zginęło, a 235 zostało rannych w wyniku dwóch eksplozji, do których doszło w piątek w Aleppo (Halab), na północnym zachodzie Syrii - to ostateczny bilans zamachu, który podało ministerstwo zdrowia. Tymczasem ulicami Hims wciąż płynie krew. Na amatorskim nagraniu zamieszczonym w Internecie widać ostrzał czołgowy w tym mieście.

Obama ustępuje ws. antykoncepcji

Pod presją krytyki prezydent Barack Obama złagodził wydany niedawno kontrowersyjny przepis, według którego instytucje zarządzane przez Kościoły miałyby zapewniać pracującym w nich kobietom ubezpieczenia medyczne pokrywające koszty środków antykoncepcyjnych. Kobiety zatrudnione w prowadzonych przez Kościoły instytucjach nadal będą miały dostęp do bezpłatnych środków antykoncepcyjnych, ale zapewni je nie pracodawca, lecz bezpośrednio towarzystwa ubezpieczeniowe.