Kontradmirał Wiaczesław Apanasenko popełnił samobójstwo po tym, gdy jak stwierdził w liście pożegnalnym, nie mógł doprosić się leków przeciwbólowych. Śmierć emerytowanego wojskowego rozpoczęła dyskusję o rosyjskim prawie regulującym dostęp pacjentów do silnych leków uśmierzających ból i praktyce jego stosowania.

"Adopcje mogą być dokonywane przez przedstawicieli każdej płci, z wyjątkiem ludzi żyjących w związku tej samej płci zarejestrowanym jako małżeństwo zgodnie z prawem krajowym" - to fragment nowego rosyjskiego prawa dot. adopcji dzieci przez cudzoziemców. Nowe przepisy zakazują też adopcji ludziom stanu wolnego w krajach, które dopuszczają małżeństwa jednopłciowe.

Co najmniej siedem osób zginęło w eksplozji samochodu pułapki w pobliżu wejścia na lotnisko w stolicy Somalii, Mogadiszu. Międzynarodowy port lotniczy w Mogadiszu jest silnie strzeżony. Mieszczą się tam siedziby zagranicznych placówek dyplomatycznych.

Pracownicy japońskiej elektrowni atomowej Fukushima poinformowali o rekordowo wysokich pomiarach niebezpiecznego izotopu, który wyciekł do oceanu w marcu 2011 roku. Pomiary z września ubiegłego roku wskazują milionowe przekroczenie dopuszczalnych norm.

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow oświadczył, że Moskwa przedłożyła Radzie Bezpieczeństwa ONZ własny projekt rezolucji w sprawie pomocy humanitarnej w Syrii. Zgłosiła też projekt rezolucji przeciwko "terroryzmowi". Tymczasem operacja dostarczania pomocy żywnościowej i ewakuacji cywilów z syryjskiego miasta Hims, oblężonego przez siły rządowe, została zawieszona.

Gdy wydaje się, że nie można już zrobić "słit foci" w mniej odpowiednim do tego miejscu, okazuje się, że można. Tym razem autorami popularnych "selfies" są dziennikarze, którzy relacjonują wizytę prezydenta Francji Francois Hollande'a w USA.

Duńczycy uczą dzieci o naturze w najprostszy, choć szokujący dla niektórych sposób. Kilka dni po oskórowaniu i poćwiartowaniu żyrafy z zoo w Kopenhadze na oczach dzieci, agencje fotograficzne pokazały lekcję poglądową w Muzeum Historii Naturalnej w Aarhus. Dr Pernille Moelgaard przeprowadzała tam sekcję wilka z pobliskiego rezerwatu. Dzieci obserwowały z bliska co robi.

Legendarny amerykański koszykarz Michael Jordan, który 17 lutego będzie obchodzić 51. urodziny, został po raz czwarty ojcem, tym razem bliźniaczek Victorii i Isabel. Matką jest druga żona gwiazdora NBA, o 15 lat młodsza, była modelka Yvette Prieto.