Prezydent Rosji Władimir Putin nakazał wycofanie do miejsc stałej dyslokacji wojsk, które uczestniczyły w ćwiczeniach na terytorium trzech obwodów graniczących z Ukrainą - poinformował rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu. Z kolei służba prasowa Kremla przekazała, że Rosja wezwała Ukrainę do natychmiastowego zaprzestania "operacji pacyfikacyjnej" na południowym wschodzie kraju i wycofania wojsk z tego regionu.

Niespełna tydzień przed wyborami prezydenckimi władze obwodu mikołajowskiego na południu Ukrainy zapewniają, że w regionie jest spokojnie, a tendencje separatystyczne bardzo osłabły. Dość częste w kwietniu incydenty związane z działalnością prorosyjskich bojówek właściwie znikły, m.in. dzięki dobrze zorganizowanej samoobronie i oddziałowi specjalnemu milicji "Mikołajów", na którego czele stoi były berkutowiec.

32 osoby, w tym 31 dzieci zginęło w niedzielę, gdy zapalił się autobus w kolumbijskim mieście Fundacion - poinformowały lokalne władze. Według policji 18 osób, w tym kierowca, przeżyło katastrofę. Autobus doszczętnie spłonął.

Sądy w Kairze skazały na wyroki więzienia 170 zwolenników zdelegalizowanego Bractwa Muzułmańskiego za udział w zamieszkach w delcie Nilu po obaleniu prezydenta Mohammeda Mursiego w 2013 r. oraz za próbę wysadzenia stacji metra w Kairze.

W ciągu najbliższych dni zostanie ogłoszony skład nowego palestyńskiego "rządu porozumienia". Mają do niego wejść niezależne osobistości desygnowane przez Organizację Wyzwolenia Palestyny i islamski Hamas - oznajmił w niedzielę wysoki przedstawiciel tego ruchu.

Siły lojalne wobec zbuntowanego libijskiego generała Chalify Haftara żądają wstrzymania prac parlamentu i przekazania władzy organowi, który przygotuje nową konstytucję - oświadczyli ich przedstawiciele w niedzielę w nocy po zaatakowaniu budynku parlamentu w Trypolisie.

Zbuntowani więźniowie uwolnili w niedzielę 127 osób, które przetrzymywali od soboty jako zakładników w zakładzie karnym w mieście Aracaju w stanie Sergipe na wschodzie Brazylii - poinformowały brazylijskie władze.

Aż 64 proc. młodych Szkotów martwi się o stan gospodarki, jeśli Szkocja zdecyduje się oderwać od Wielkiej Brytanii, o czym ma zdecydować zaplanowane na 18 września referendum - wynika z opublikowanego w poniedziałek sondażu. Zaledwie 17 proc. respondentów nie wyraża takich obaw.

35 tysięcy turystów nie przyjechało na włoską wyspę Giglio od czasu katastrofy statku Costa Concordia w styczniu 2012 roku. Pierwsze precyzyjne dane dotyczące skali strat w turystyce przedstawił kapitanat portu na podstawie skrupulatnych obliczeń.

24 osoby zatrzymała turecka policja w ramach śledztwa dotyczącego wtorkowej katastrofy w kopalni na zachodzie Turcji, w której zginęło ponad 300 osób - podały w niedzielę miejscowe media. Wśród zatrzymanych są pracownicy i przedstawiciele kierownictwa kopalni.

Uzbrojeni napastnicy zaatakowali w niedzielę budynek libijskiego parlamentu w Trypolisie. Do ataku przyznały się siły lojalne wobec zbuntowanego generała Chalify Haftara. Twierdzą, że operacja ma na celu aresztowanie islamistycznych deputowanych.