- Na samym początku trochę mnie poturbowali, zawiązali mi oczy i skrępowali ręce za plecami. Na szczęście potem mi je rozwiązali - powiedział amerykański dziennikarz Simon Ostrovsky. Reporter Vice News został porwany przez prorosyjskich separatystów na przedmieściach Słowiańska. - Powiedzieli mi wprost, że zatrzymali mnie, bo jestem kłamliwym dziennikarzem - mówił po uwolnieniu Ostrovsky.

Kiedy rodzą się bliźnięta syjamskie z reguły pierwszym pytaniem zadawanym rodzicom jest: "kiedy będzie operacja rozdzielenia". Ale gdy zrośnięci klatkami piersiowymi bliźniacy przyszli na świat w pewnej amerykańskiej rodzinie z Pensylwanii, rodzice powiedzieli: nie. Nie chcą operacji rozłączenia synów, bo według lekarzy dzieci mogą umrzeć.

Poszukiwania zaginionego boeinga Malaysia Airlines mogą trwać latami, bo podwodne poszukiwania maszyny nie przyniosły żadnego skutku - powiedział nieoficjalnie agencji Reutera wysoki rangą urzędnik Pentagonu.

Polska i Kanada podpisały oświadczenie w sprawie koordynacji działań na rzecz Ukrainy i Europy Wschodniej - podał w czwartek szef MSZ Radosław Sikorski po spotkaniu z ministrem spraw zagranicznych Kanady Johnem Bairdem. Ministrowie omówili bieżącą sytuację na wschodzie Ukrainy.

Prezydent USA Barack Obama odleciał rano z Tokio do Seulu kończąc 36-godzinną wizytę oficjalną w Japonii. USA udzieliły poparcia Japonii w sporze terytorialnym z Chinami, ale obie strony nie zdołały przezwyciężyć różnic w sprawie układu o handlu.

21-letni Włoch zginął w czwartek przygnieciony przez gigantyczny krzyż poświęcony papieżowi Janowi Pawłowi II. Do wypadku doszło nieopodal włoskiej Brescii w czwartek - na kilka dni przed wyniesieniem papieża-Polaka na ołtarze.

Rosja domaga się, by USA wywarły presję na Kijów i skłoniły go do natychmiastowego przerwania operacji wojskowej na wschodzie Ukrainy oraz wycofania wojsk do ich stałych baz - poinformowało w czwartek rosyjskie ministerstwo spraw zagranicznych.

Lotnictwo rządowe ostrzelało w czwartek targ w Atareb, miasteczku położonym w pobliżu Aleppo na północy Syrii, zabijając co najmniej 30 osób. W środę samoloty zrzuciły bomby beczkowe na Hanano, dzielnicę Aleppo. Zginęło 9 osób, w tym kilku powstańców.

Sekretarz Generalny Zgromadzenia Parlamentarnego Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) potępił prezydenta Rosji Władimira Putina za to, że posługuje się on "podwójnymi standardami". Spencer Oliver przypomniał, że w Rosji obowiązuje, przyjęte przez Putina prawo, które karze więzieniem za głoszenie separatystycznych haseł.

Okno zmiany kursu zamyka się. Jeśli Rosja będzie kontynuować eskalację napięcia na Ukrainie, to popełni nie tylko duży, ale i kosztowny błąd - powiedział sekretarz stanu USA John Kerry, zapewniając o gotowości do ukarania Rosji nowymi sankcjami.